3 gabimet që femrat i bëjnë me meshkujt dhe nuk e dinë

In Jetë/Stil

Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e  fundit.

Takimet e para me një mashkull përcaktojnë edhe fatin e lidhjes, apo nëse ai do të dashurohet me ju. Ndaj është e rëndësishme të merren masa dhe të mos gaboni.

Në fund ju mund të kuptoni që ky person nuk është i duhuri për ju, sido që të jetë, këto këshilla do t’ju ndihmojnë:

Ju ofroni të paguani faturën

Ai po përpiqet me çdo kusht t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe e lumtur, kur papritur dëgjon nga ju që dëshironi të paguani faturën apo të paktën ta ndani. Ky gjest, sado i sjellshëm mendoni ju që është, e sinjalizon atë për dy gjëra: ju nuk jeni e interesuar romantikisht dhe e konsideroni shok, ose ai s’mund të bëjë asgjë për të përmirësuar jetën tuaj sepse ju kujdeseni vetë për nevojat.

Dhurata e “seksit”

Një mashkull dëshiron të bëjë seks me ju sa më shpejt të jetë e mundur, por të bësh seks me të përpara se ai ta ndjejë që “e meriton”, është gabimi më i madh. Meshkujt do t’ju luten për seks por nëse e marrin përpara se ta meritojnë kjo do t’i largojë nga ju. Ata e shijojnë jashtë mase sfidën për t’ju fituar dhe nëse ju ia bëni të thjeshtë, nuk është më edhe aq argëtuese.

Ju planifikoni takimet e rradhës

Është normale që kur ju pëlqen dikush dëshironi ta shihni prap, por meshkujt dashurohen kur janë larg jush. Është e rëndësishme ta mbani të mistershme pjesën sesa ju i pëlqeni ata, dhe ftesa për të kaluar kohë bashkë nuk është aspak e mistershme. Meshkujt dashurohet kur nuk e kanë rrugën të lehtë dhe duhet të përpiqen.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com