5 kampionate, gjashtë super ndeshje këtë vikend

In Futboll, Sport

Gjatë këtij vikendi do të zhvillohen disa super derbi në ligat elitare evropiane.

Sot zhvillohet derbi në Premier Ligë në mes të Tottenhami-t dhe Manchester City, ndeshje e cila do të zhvillohet në një orar jo të zakonshem të Premier Ligë-s, prej orës 20:45.

Ndërsa e nesër do të jetë dita e futbollit evropiane pasi do të ketë gjithsej pes super ndeshje të cilat do të zhvillohen.

E nisim me kampionatin italian, ku nesër prej orës 15:00 Milan do ta presë në shtëpi skuadrën e Napolit, ndërsa nga ora 20:45 luhet derbi i qytetit të Romës ku ndeshen Lazio dhe Roma.

Në kampionatin gjerman luhet derbi i madh gjerman mes dy skuadrave me vlerë të madhe në Gjermani, ku nga ora 15:30 do të ndeshen Schalke dhe Dortmund.

Në Francë skuadra e Parisit do të ketë një ndeshje mjaftë të vështirë kundër rivalit të tyre të vëtëm këtë vitë që deri diku ka arritur ti shkaktoj probleme, Monacos.Ndeshja do të zhvillohet nga ora 21:00.

Në kampionatin holandez do të zhvillohet derbi kryesor i ligës së Holandës, ku përball njëra tjetrës do të jenë Psv dhe Ajax, kjo ndeshje pritët të zhvillohet nesër nga ora 16:45.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com