Akili i mrekullueshëm, siguron të argjendtën, e kërkon tani të artën

In Sport, Sporte Tjera

Akili e ka siguruar medaljen e argjendtë, tani do të kërkojë të artën në Grand Prix Tunis 2018.

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka fituar në gjysmëfinale në kategorinë 73 kilogramë ndaj Mirzokhid Farmonov, për ta fituar të argjendtën, shkruan Gazeta Express.

Akili tani do të kërkojë në finale të artën.

Xhudisti kosovar do të përballet në finale me fituesin e duelit mes Mohammad Mohammadi dhe Zhansay Kazsmagulov .

 

 

You may also read!

Publikohen prapaskenat interesante të realizimit të himnit të Botërorit nga Era, Will Smith dhe Nicky Jam

Tashmë hiti i ri në prag të kampionatit botëror, “Live it Up” me protagoniste Era Istrefin, Will Smith dhe

Read More...

Zakonet e përditshmërisë që ju shkaktojnë stres pa e kuptuar

Shpesh ju rrëmben rutina e ditës dhe nuk e kuptoni që shumë prej zakoneve të përditshmërisë janë ato që

Read More...

Real Madrid hyn në histori, tre herë rresht fitues i Champions League

Real Madrid-Liverpul është finalja e madhe e kompeticionit të “Uefa Champions League” që luhet në Ukrainë në stadiumin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com