Aktori Robert De Niro shpërthen: “Trump një i çmendur dhe një idiot”

In Jetë/Stil

Ishte një mbrëmje shumë e këndshme nata gala të National Board of Review në New York, deri në momentin kur Robert De Niro mori fjalën teksa i jepte çmimin Meryl Steep si aktorja më e mirë për filmin e saj “The Post” të Steven Spielberg.

Aktori nisi një sulm verbal pa censurë kundër presidentit Donald Trump, të cilin e quajti një: “Fucking fool e fucking idiot”, një i çmendur dhe një idiot…Kjo pjesë e fjalimit të De Niro, në të cilin aktori ngre në piedestal Streep për filmin e saj, flet për një paralelizëm mes periudhës së filmit të koleges dhe asaj aktuale “[“The Post”] Filmi flet afërsisht për 50 vite  më parë, por ka shumë ngjashmëri me të sotmen’ tha De Niro.

“Në kohën e ngjarjes Donald Trump po vuante me” spurs të kockave “. Sot bota po vuan nga Donald Trump. Kjo eshte e vërteta. Ju e dini. Për çfarë po flasim? Ky idiot i ngushtë është Presidenti. Është me rrobat e reja të perandorit – djaloshi është një budalla … “, ishin fjalet e De Niros.

Filmi tregon publikimin e disa dokumenteve top sekrete të Pentagon Papers, të departamentit të mbrojtjes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të publikuara në The New York Times The Washington Post në 1971.

You may also read!

Manchester City marshon drejt titullit kampion, mposht Newcastlen (Video)

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero ka bërë një performancë mbresëlënëse duke kompletuar het-trikun për t’ia siguruar Manchester Cityt fitoren në

Read More...

Deputeti i parlamentit serb nga Zubin Potoku: “Zoti i Veriut” është Milos Radojiciq, rrahu midis qytetit Goran Rakicin

Deputeti i pavarur në Parlamentin serb nga Zubin Potoku, Slavisa Ristic pohoi se Milos Radojicic është “Zot i veriut”.

Read More...

“Ymeri do jetë kryetar i Partisë Socialdemokrate, Ahmeti kandidati i saj për kryeministër”

Gazetari dhe analisti Adriatik Kelmendi, e ka bërë një analizë mbi zhvillimet e fundit në Vetëvendosje dhe ndarjen e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com