Ambasadorët e SHBA-së në Kosovë dhe Serbi reagojnë për ndalesën e karateistëve kosovarë

In Kosova, Lajme

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie dhe ai në Serbi, Kyle Scott, kanë dënuar veprimin e autoriteteve serbe për të penguar karateistët kosovarë që të marrin pjesë në Kampionatin Evropian në Novi Sad.

“Normalizimi i marrëdhënieve së paku do të nënkuptonte që atletët e rinj, pavarësisht përkatësisë etnike të ishin të lirë për të garuar në gara ndërkombëtare”, ka shkruar Scott, në Twitter, tekst të cilin e ka rishpërndarë edhe Delawie, përcjell Klan Kosova.

“Shumë pikëlluese të shohësh ëndrrat e tyre të thyen nga politika ndërkombëtare mbi të cilën ata nuk kanë protokoll”.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com