Arsenali humb dhe nuk e ka të sigurt as Europa Leaguen

In Futboll, Sport

Newcastle e ka përmbysur rezultatin kundër Arsenalit për të fituar në fund 2-1.

Pas tri fitoreve me radhë, Arsenali i Arsene Wenger është mposhtur në Premierligë. Ishte WBA  skuadra që befasoi “Topçinjtë”, duke triumfuar 2-1, teksa ishin duke humbur 0-1, shkruan Gazeta Express.

Alexandre Lacazette shënoi për Arsenalin në minutën e 14’ duke bërë që kjo ndeshje të duket kinse e lehtë, por kështu nuk menduan vendasit, që barazuan menjëherë. Në minutën e 29’ për 1-1 shënoi Ayoze Perez.

Kur u mendua se djelmoshat e Wenger do të bëjnë diçka më shumë në pjesën e dytë, Matt Ritchie shokoi mysafirët duke shënuar për 2-1 në minutën e 68-të, që doli të jetë rezultati përfundimtar i takimit.

Pas kësaj humbje, Arsenali mbetet në pozitën e gjashtë me 54 pikë, vetëm dy më shumë se Burnley – çka do të thotë se tani duhet të luftojë shumë në ndeshjet e mbetura që të sigurojë edhe Europa Leaguen.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider