Atletico Madrid fiton Europa League, Griezmann shemb Marseille-n 3-0 (Video)

In Futboll, Sport

Atletico Madrid është fituese e trofeut të Europa League. Spanjollët e Diego Simeones mundën francezët e Marseille në stadiumin e Lyon-t me rezultatin e thellë 3:0. Griezmman shënoi dy herë, ’21 dhe ’49, ndërsa goli që vulosi fatin e takimit erdhi në fundin e takimit, kur Gabi çoi në rrjetë një top të gjuajtur fort me të djathtën. Altetico, të cilët erdhën në këtë kompeticion nga Champions League, ngre kështu trofeun e tretë të Europa League, ndërsa Marseille nuk arrin të provojë shijen e parë të këtij titulli.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com