Atletico i ofron 20 mln euro në sezon, Griezmann me mendjen te Barcelona

In Futboll, Sport

Ndërsa Griezmann është duke bërë prova me fanelen e Barcelonës, Atletico Madrid shpreson ende dhe po luan gurin e fundit që të bindë francezin të qëndrojë.

Sipas asaj që shkruan ‘Cadena Cope’, klubi madrilen është gati të ofrojë një pagë stratosferike për sulmuesin francez, që ai të mbetet pjesë e “Colchoneros”. Atletico i ka ofruar sulmuesit 20 milionë euro në sezon dhe kjo është hera e dytë që Atletico e bën këtë ofetë për Antoine Griezmann.

Kjo tentativë e Atletico Madrid duket dëshpëruese, duke patur parasysh faktin që Antoine Griezmann e ka dhënë pëlqimin e tij për t’u transferuar në Barcelonë. Francezi ka arritur paraprakisht marrëveshjen me klubin katalanas dhe pritet vetëm përfundimi i kampionatit për të bërë zyrtarizimin.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com