Atletiko Madrid shkatërron Selta Vigon, dhe mban “gjallë” shpresat për titull (Video)

In Futboll, Sport

Atletiko Madridi nuk ka ndërmend të dorëzohet në garën për titullin e La Ligas. “Los Colchoneros” kanë fituar thellë 3-0 ndaj Celta Vigos në “Wanda Metropolitano”, duke shkuar në kuotën e 64 pikëve, 8 më pak se “blaugranat”.

Antoine Grizman shbllokoi takimin në fund të pjesës së parë, ndërsa në të 56-ën francezi shërbeu me zgjuarsi Vitolon, që shënoi të dytin përballë portierit Blanco.

Golin e tretë dhe të fundit, që vrau shpresat e Seltas për rezultat pozitiv e realizoi Korrea në të 67-ën.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com