Author: LajmiExpress

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Kosova e Serbia në betejë të ashpër për INTERPOL

Kosova dhe Serbia po zhvillojnë betejë të ashpër pro dhe kundër anëtarësimit të vendit në INTERPOL. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj

Read More...

Ekspertët evropian: Kosova në mesin e 10 shteteve që duhet vizituar

Kosova zë vendin e katërt në mesin e 10 shteteve evropiane që duhet vizituar. Kështu e kanë vlerësuar një

Read More...

Kartela të reja për veteranët e luftës

Për dikë, ky 1 qershor u bë i veçantë se mund t’i gëzojë privilegjet që ia ofron të qenit

Read More...

Serbia, përveç njohjes së shtetit të Kosovës, s’ka rrugë tjetër

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSh), Ragmi Mustafa, ka thënë se bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk

Read More...

Goli i Bale më i bukuri, por jo ai me gërshërë në finale (Video)

Me anë të votimeve në uefa.com është përzgjedhur goli më i bukur i këtij sezoni të Ligës së Kampionëve.

Read More...

“Mos harroni…”, mesazhi i fortë nga zyra e Erdoganit: Turqia në Ballkan ka tre qëllime kryesore…

Sekretari i Përgjithshëm dhe zëdhënësi i Zyrës së Presidentit të Republikës së Turqisë, Ibrahim Kalın në Ankara deklaroi se

Read More...

Fisnik Ismaili sërish i del në mbrojtje Dërgutit, e quan Kurtin burrë të keq

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili ka publikuar një fotografi në profilin e tij në “Facebook” me bashkëpartiaken,

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com