Author: LajmiExpress

Dita ndërkombëtare e fëmijëve, rreth 1400 ishin vrarë në luftë nga forcat serbe

Serbia vrau rreth 1400 fëmijë gjatë luftës në Kosovës. Shumë prej tyre ishin nën moshën 10 vjeçare. Për shumicën

Read More...

Tjetër goditje nga Serbia për sportin e Kosovës, kësaj radhe në boks

Federata e Boksit Profesionist të Kosovës nuk do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të EBU-së që do

Read More...

20 minuta ecje apo joga, rinojnë trurin tuaj

Më pak se 20 minuta ushtrime të lehta ditore, nga ecja e deri në joga, mund të parandalojnë rënien

Read More...

Koncerti në Tiranë, Ermal Meta dhe Eugent Bushpepa ndezin sheshin ‘Skënderbej’ (Video)

“Mezi pres. Ju dua shumë”. Këto kanë qenë fjalët e para të Ermal Metës për koncertin, i cili ka

Read More...

Shkarkohet kryeministri spanjoll që ironjoi Kosovën në samit

Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy është shkarkuar nga posti pasi mocioni i mosbesimit ndaj tij ka kaluar në parlament. Kryeministri spanjoll ishte i vetmi që

Read More...

Ambasadori amerikan: Mund të ketë marrëveshje finale nëse ka guxim

Ambasadori amerikan në Beograd Kajl Skot ka deklaruar për Radio Televizionin e Kosovës se këtë vit do të mund

Read More...

Veseli: Edhe unë jam për hetim të listave të veteranëve – t’ia nisim nga kreu e t’i shkojmë deri në fund

“T’ia nisim nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, e ta shohim a i kemi familjarët tanë në këto lista.

Read More...

Përplasen Molliqaj e Konjufca, kërcënojnë e ofendojnë njëri tjetrin

Ardhja në rend të ditës e kërkesës së Vetëvendosjes për ta shkarkuar Aida Dërgutin nga pozita e nënkryetares ka

Read More...

Horoskopi ditor, e Premtë 1 Qershor 2018

Ky është horoskopi për ditën e premte, 1 qershor 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si

Read More...

Receta e Lehtë e Verës – Supë Pule me Vezë dhe Limon

E shëndetshme, e lehtë dhe plot shije, receta e supës së prerë me vezë e limon vijon të jetë

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com