Author: LajmiExpress

Serbia refuzon ekstradimin e të dyshuarit për puçin në Malin e Zi

Gjykata Speciale në Beograd e hodhi poshtë kërkesën e Malit të Zi për ekstradimin e shtetasit serb, Predrag Bogiqeviq.

Read More...

Punëtori i ‘Pastrimit’ ndërroi jetë aksidentalisht, thonë familjarët

Familja Aliu të hënën pasdite e hapi të pamën. Sejdi Aliu, anëtari i kësaj familjeje e humbi jetën gjatë

Read More...

Këta janë pasardhësit e Jasharëve

Në Akademinë përkujtimore kushtuar 19 vjetorit të Epopesë së UÇK-së po marrin pjesë edhe pasardhësit e Jasharëve, Shaban, Hamzë

Read More...

Departamenti amerikan i Shtetit: Astrit Dehari u vetëvra

Departamenti amerikan i Shtetit, vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, e sheh si vetëvrasje, përkundër që një

Read More...

Lulzim Jashari: E keqja është shtrirë në institucionet e Kosovës

Djali i komandantit legjendar Ademi Jashari, Lulzim Jashari, ka qenë shumë kritik ndaj përfaqësuesve të institucioneve të vendit, të

Read More...

Veseli: Kosova, shumë shpejt me ushtri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se 19 vjet pas luftës dhe sakrificës së familjes Jashari, Kosova

Read More...

Ministri Shala ngushëllon familjen Demolli

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Kujtim Shala ka ngushëlluar familjen Demolli, me rastin e ndarjes nga jeta të

Read More...

Serish vrasje në Pejë, vritet një 38 vjeçar

Në pasditen e sotme ka ndodhur një vrasje në Lagjen Fidanishte në Pejë, ku i vrarë është M.Z. i

Read More...

Kuvendi i përgjigjet Gaxherrit për çarjen e gomave

Për hir të sqarimit të opinionit publik dhe në funksion të shmangies së keqinterpretimeve lidhur me çështjen e ngritur

Read More...

Mustafa ngushëlloi familjen Demolli

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ngushëlloi familjen Demolli, pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të shquar të Kosovës, Arif

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com