Author: LajmiExpress

Thirrja për dhunë, analisti: Pse nuk çuditeni nga fjalimet e Ramës, por vetëm nga Basha?

Analisti Artan Hoxha i justifikon deri diku thirrjet e Lulzim Bashës për të reaguar qoftë edhe me dhunë ndaj

Read More...

Diktatori i Koresë Veriore Kim Jong-Un e ka një frikë të madhe

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un konsiderohet Lideri Suprem i vendit të tij, dhe fjala e tij është

Read More...

Administrata e Trumpit, edhe një flakaresh për Serbinë dhe Nikolliqin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franca dhe Britania e Madhe i kanë përgatitur presidentit të Serbisë një befasi të

Read More...

Varri masiv 400 metra i thellë ku janë hedhur mbi 4 mijë njerëz

Rreth 400 metra i thellë, besohet të jetë varri më masiv i gjetur ndonjëherë në Irak. Aty besohet se

Read More...

Deputetët francezë i kërkojnë presidentit njohjen e shtetit të Palestinës

Rreth 154 deputetë dhe sanatorë francezë të të gjitha bindjeve politike parashtruan një kërkesë drejtuar François Hollande për njohjen

Read More...

Detaje të reja për vdekjen e vëllait të liderit të Koresë së Veriut

Kim Jong-nam, gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vdekur brenda 15 deri në 20 minutash

Read More...

Pengohet një sulm terrorist, vriten 7 pjesëtarë të ISIS’it

Në Kirkuk të Irakut kanë humbur jetën 7 njerëz të ISIS’it. Në sulmet ajrore nga forcat e koalicionit të

Read More...

Opozita nuk e pranon ftesën e Kryeministrit Mustafa që t’i bashkohet dialogut

Kërkohet që fillimisht Serbia të kushtëzohet dhe ta njoh Kosovën. Ftesës së Kryeministrit Isa Mustafa që opozita t’i bashkohet

Read More...

Qeveria dhe opozita siriane, të vendosur për vazhdimin e bisedimeve paqësore

Negociatori i qeverisë siriane, Bashar al-Ja’afari u tha gazetarëve se beson se sulmi vdekjeprurës i djeshëm në Homs, kishte

Read More...

Haziri: LDK’ja nuk është parti ndëshkuese, Mustafa u keqkuptua (Video)

Kryeministri Isa Mustafa ditë më parë kishte thënë se me deputetët e LDK’së, kundërshtarë të Demarkacionit, do të merret

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com