Author: LajmiExpress

Mos u vono, vëlla!

Gëzim Saraçi E di, edhe këtë sfidë do ta kalosh. Kjo, nuk është e para, as e dyta, as

Read More...

Investime milioneshe per shtepi te serbeve qe s’u kthyen kurre

  Organizatat e ndryshme të huaja dhe Qeveria e Kosoves  kanë investuar shuma të mëdha të mjeteve për ndërtimin

Read More...

Zyrtare: Bashkohen ushtritë, Shqipëri-Kosovë së bashku ndaj çdo provokimi (Foto)

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, pas një takimi sot në Tiranë me ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Read More...

Serbët kërkojnë drejtësi nga Gjykata Speciale

Familjet e serbëve të vrarë në Kosovë në fund të viteve të 90-ta janë duke kërkuar drejtësi nga Gjykata

Read More...

Koreja V. bën “provokim të armatosur”, Këshilli i Sigurimit mblidhet urgjent

Koreja e Veriut tha se ka testuar “me sukses” një raketë balistike, me rreze të mesme dhe të gjatë

Read More...

Erdogan çuditë me deklaratën e tij për botën islame

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan tha sot se ka kohë që ka ardhur koha për bashkimin e tërë

Read More...

Historia – Origjina e errët e Ditës së Shën Valentinit: Festa që nisi me rrahje të grave

Dita e Shën Valentinit është një kohë për të festuar romancën, dashurinë e besnikërinë. Por origjina e këtij festivali

Read More...

Ja ushqimet më të mira kundër stresit

Pranë vetes gjithmonë duhet të keni fruta të thata, sidomos kur moti është i ftohtë, sepse përmbajnë substanca të

Read More...

Maxhuni: Urdhrin për ndaljen e trenit serb e dhanë krerët e institucioneve të Kosovës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, tha se urdhri për ndaljen e trenit propagandues serb e

Read More...

Kosova kundërpërgjigjet: Urdhërarreste për zyrtarë serbë

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Behar Selimi, ka treguar mënyrën se si Kosova mund t’i kundërpërgjigjet Serbisë me fletarrestime.

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com