Author: LajmiExpress

“Ka marrë fund koha e ndërhyrjeve si në Afganistan, Irak, Libi apo Kosovë!”

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka folur dje në një konferencë për media, duke komentuar ndryshimet radikale

Read More...

Në Mitrovicë sulmohet deputeti i parlamentit serb

Në Mitrovicë është sulmuar një deputeti i parlamentit serb. Deputeti me inicialet B.T. rreth orës 20:40 është sulmua fizikisht

Read More...

Ministri kosovar: Nëse Serbia sulmon Kosovën, Shqipëria hyn në luftë

Ministri i Diasporës, Valon Murati, ka thënë se një sulm i mundshëm ndaj shtetit të Kosovës prej Serbisë, do

Read More...

Ky është shpërthimi më i fuqishëm në histori

Kur flitet për shpërthimin më të fuqishëm të ndodhur ndonjëherë në sipërfaqen e Tokës, gjithkujt me të drejtë do

Read More...

Çdo i shtati ushtar në Greqi është shqiptar

Nga 86 mijë ushtarë që ka gjithsej Greqia, janë rreth 12 mijë rekrutë shqiptarë në radhët e Ushtrisë greke.

Read More...

Kur fjalët zbulojnë mendimet e fshehta

Të paktën një herë në jetë u ka ndodhur të gjithëve: jemi duke folur me dikë, kur papritur, duke

Read More...

1 milion euro drogë: Arrestohen padronët shqiptarë të kokainës në Itali

Tre shqiptarë në burg dhe 6 kg drogë e sekuestruar, 4 kokainë dhe 2 marijuanë, si dhe më shumë

Read More...

Rikthimi i ariut rus: A do ta zëvendësojë Kremlini në politikën e jashtme Shtëpinë e Bardhë?

Kthimi i Moskës në plan të parë në skenën ndërkombëtare ka ndodhur me një politikë afirmative, rrënjët e të

Read More...

KFOR-i thotë se ushtarët serbë nuk hynë në territorin e Kosovës

Një fotografi e bërë nga anëtarët e ushtrisë amerikane së bashku me ushtarë serbë, bëri bujë në Kosovë –

Read More...

Këshillë e pediatrit: Si të pastrohet hunda e mbyllur te bebet?

Bebes hundën është me rëndësi t’ia pastroni para se ta ushqeni që të mos ndodhë vjellja e ushqimit.  

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com