Author: LajmiExpress

Si u bë shqiponja simbol kombëtar i Amerikës?

Roli i shqiponjës si simbol kombëtar lidhet që kur u vendos si vulë zyrtare në vitin 1782 në SHBA.

Read More...

Trump sulmon Kinën – Ç’po ndodh me marrëdhëniet SHBA-Kinë

Miliarderi Donald Trump, i cili do të vijë në krye të SHBA-ve në fillim të janarit, është ankuar rreth

Read More...

Horoskopi ditor, e hënë 5 dhjetor 2016

Dashi Do ju ndryshoje shpesh humori gjate kësaj dite ju te dashuruarve dhe ne disa momente mund te keni

Read More...

Lëngu që pastron mëlçinë e eleminon dhjamin

Pastrimi i mëlçisë është një nga gjërat më të rëndëisshme që duhet t’I bëni trupit, herë pas here. Nëse

Read More...

Ja cilat janë fanellat më të shtrejnta në botë

Fanellat më të shtrenjta në botë janë të Realit dhe Manchesterit Skuadra e Realit të Madridit së bashku me

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 5 dhjetor?

1492 – Kristofor Kolombi bëhet i pari evropian që vë këmbë në ishullin Hispaniola (sot Haiti dhe Republika Dominikane).

Read More...

Hagë: Procesi kundër Mlladiqit po shkon drejt fundit

Procesi i gjatë dhe i komplikuar gjyqësor për gjenocid ndaj komandantit serb të Bosnjës, Rakto Mladiq është duke iu

Read More...

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në Kosovë, e hënë 5 dhjetor 2016 parashikohet të jetë mot me diell,  gjatë mëngjesit në lugina

Read More...

Rama: Nuk jam aspak i kënaqur me veten dhe qeverinë që drejtoj, ju lutem besojeni

Në komunikimin e përjavshëm me qytetarët në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama foli për buxhetin e vitit 2017, i

Read More...

Ja data kur do të përballën në balotazh Ramiz Lladrovci dhe Isa Xhemajlaj

Qytetarët e Drenasit do t’u drejtohen edhe një herë kutive të votimit dhe atë ditën e parë të vitit

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com