Author: LajmiExpress

Idrizi krenohet me punën e gjykatave kosovare

Në Konferencën e Gjashtë Gjyqësore të Republikës së Kosovës, që po mbahet sot në Prishtinë, kryesuesi i Këshillit Gjyqësor

Read More...

Votuesit e Drenasit “udhëzohen” cilin ta votojnë (Foto)

Të dielën mbahen zgjedhjet e parakohshme në Drenas dhe përkundër se koha e fushatës zgjedhore ka qenë shumë e

Read More...

Sot, dita ndërkombëtare e personave me aftësi të kufizuara

Asambleja e Kombeve të Bashkuara, në vitin 1992, shpalli 3 Dhjetorin ditë ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuar,

Read More...

Thaçi përgëzon kandidatët dhe qytetarët e Drenasit për fushatën trasparente

Hashim Thaçi nëpërmjet një statusi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka shkruar se proçeset zgjedhore në Kosovë

Read More...

Evropa mund të përballet me një “Brexit” italian

Italianët do të votojnë më 4 dhjetor në një referendum, i cili mund të testojë ndjenjën anti-BE në vend.

Read More...

Dalin dokumentet “tepër sekret” nga Vatikani për Shqipërinë. A është gjallë ipeshkvi?

25 vite pas rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Vatikanit (ku ende nuk kemi një ambasador), është vënë theksi

Read More...

Rreziqet që vijnë nga mbushësit e falsifikuar

Hetuesit kanë paralajmëruar kostumerët për rreziqet potenciale që vijnë nga mbushësit e falsifikuar Apple, kjo pasi që këta mbushës

Read More...

Mustafa: Nuk jam penguar, as nuk jam vonuar në veri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, insiston se dje nuk është vonuar dhe as penguar për në cermoninë e inaugurimit

Read More...

Turqia i përgjigjet ministrit grek të Mbrojtjes: S’ke kapacitete për të kuptuar

Deklaratat e ministrit grek të Mbrojtjes bërë nga vija kufitare mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku cilësoi si idiote deklaratat

Read More...

“Parajsa fiskale” trondit futbollin, Ronaldo dhe disa klube të mëdha nën hetim

E përditshmja “L’Espresso” ka zbuluar disa pjesë të një hetimi të bërë në lidhje me anën e errët të

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com