Author: LajmiExpress

Drogë drejt Turqisë, si e trafikojnë shqiptarët me makina dhe duke e fshehur në trup

Rasti i kapjes nga policia në pikën kufitare të Kapshticës të një çifti në makinën e të cilëve u

Read More...

ISIS në 2017, therje nëpër Europë për të nxitur betejë apokaliptike. Shqipëria në listë?

Xhihadistët e Shtetit Islamik janë në Europë dhe janë në pritje për të kryer sulme, kanë paralajmëruar shërbimet e

Read More...

Bebe Rexha, JoJo dhe Serayah bëhen kryefjala e festave në muzikën amerikane

Tre bukuroshe të super-talentuara po bashkojnë forcat për një natë të paharrueshme divash. Bebe Rexha së bashku me JoJo

Read More...

Portieri shënon gol spektakolar në sekondat e fundit. Ky gol po habit botën (Video)

Një portier në Afrikën e Jugut ka realizuar supergol në minutën e fundit shtesë. Portieri i Baroka FC, Oscarine

Read More...

Njihuni me qytetin më spektakolar të së ardhmes (Foto)

Ai cilësohet si “qyteti i së ardhmes”. Është duke u ndërtuar mes Malajzisë dhe Singaporit, dhe do të kushtojë

Read More...

Thellohet bashkëpunimi Kosovë – Këshill i Evropës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj, ka marrë pjesë në takimin e tretë të grupit punues

Read More...

Mustafa: Nëse Demarkacioni zvogëlon territorin, do të bëhen korrigjime

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se do të bëhen korrigjime nëse vërtetohet se me Marrëveshjen për Demarkacionin

Read More...

Fisher emërohet atashe i Mbrojtjes në Ambasadën e SHBA-ve në Prishtinë

Sekretari i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ashtan Carter,  përmes një letre drejtuar ministrit të Ministrisë për

Read More...

Si fillon biseda te ne ?!

Idriz M.Ismajli Më ka rastis që te vizitoj vende te ndryshme. Jam përpjek që të marrë diç të mirë

Read More...

Ky është parashikimi i motit për vikend

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com