Author: LajmiExpress

Letër e hapur kryeministrit Vuçiq, nga një shqiptar i Luginës së Preshevës

Aspak nuk më vjen keq ta them se rinia shqiptare, aktualisht, në Luginë të Preshevës, është me shpresa të

Read More...

Merkel kërkon ndalimin e shamisë në Gjermani

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë thirrje për ndalimin e shamisë në Gjermani, duke thënë se “duhet të mos

Read More...

Thaçi përmbyll vizitën në Maltë duke mbjellë një pemë (Foto)

Në ditën e dytë të vizitës në Maltë, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një takim

Read More...

Bosnje – Arrestohen 8 serbë për vrasjen e 120 burrave boshnjakë dhe kroatë në vitin 1992

Policia boshnjake ka arrestuar tetë serbë të Bosnjës, të cilët dyshohen për vrasjen e rreth 120 burrave dhe djemve

Read More...

KMDLNj vizitoi Institutin Special në Shtime, vlerëson pastërtinë dhe sjelljet e stafit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka bërë të ditur se ka realizuar një

Read More...

Hiqni kilogramët me shpejtësi të pabesueshme: Dieta me limon që përdoret nga Beyonce

Kjo është një dietë që është përdorur edhe nga Beyonce pasi ajo lindi fëmijën. Këngëtarja e famshme me këtë

Read More...

Kështu dukej deputetja kosovare para dy dekadave (Foto)

Duket se Deputetja e Kuvendit të Kosovë ka evoluar shumë në stil në krahasim me dy dekada më parë.

Read More...

Nëna, apel në TV: Më ktheni vajzën! E përdhunuan dhe e shfrytëzojnë si prostitutë (Foto & Video)

Historia e Ermirës 20-vjeçare, e larguar drejt Italisë pa lënë gjurmë, pasi braktisi bashkëshortin dhe djalin 16-muajsh pas dhunës

Read More...

Zbulohet tuneli sekret që lidh dy Koretë

Koreja e Veriut ka gërmuar një tunel nëntokësor që e lidhte me Korenë e Jugut, duke i dhënë kështu

Read More...

Edhe pesë ditë fushatë në Drenas

Gjatë ditës së diele u mbajtën zgjedhjet e jashtëzakonshme të komunës së Drenasit. Pas numërimit të votave në këtë

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com