Barcelona krahason Enis Bardhin me Lionel Messin: Do të jetë duel i snajperëve

In Futboll, Sport

Të dy veshin fanellën me numër 10, gjithashtu të dy veshin fanellën me ngjyrat kuq e kaltër dhe ata të dy kanë një talent shumë të veçantë.

Kështu nisë shkrimi në faqen e Barcelonës për njërin nga lojtarët më të mirë që ka njohur bota e futbollit, Lionel Messin dhe talentin e jashtëzakonshëm shqiptar Enis Bardhin.

Ylli i Barcelonës është golashënuesi më i mirë në La Liga këtë edicion me 34 gola të shënuar deri më tani.

Gjashtë nga këta gola gjeniu argjentinas i ka shënuar nga gjuajtjet e lira.

Por pozitën e parë për golat nga gjuajtjet e lira po ia rrezikon talenti shqiptar i Levantes, Enis Bardhi që ka shënuar pesë herë.

Messi (Getty Images)

Ka qenë faqja zyrtare e kampionëve të Spanjës që i ka kushtuar një shkrim dy specialistëve të gjuajtjeve të lira.

“Messi – Bardhi, do të jetë një duel i snajperëve ballë për ballë”, thuhet ndër tjera në faqen zyrtare të Barcelonës.

Bardhi këtë edicion ka shënuar shtatë gola në La Liga, ku pesë prej tyre ishin nga gjuajtjet e lira.

22-vjeçari ka realizuar nga gjuajtjet e lira ndaj Bilbaos dy gola, Deportivo La Corunas, Real Sociedadit dhe Leganes.

Enis Bardhi (Photo: Moje Levante)

Ndërkohë Messi i ka shënuar nga goditjet e dënimit Real Sociedadit, Las Palmasit, Alavesit, Atletico Madridit, Gironas dhe Leganesit.

Ndeshja mes Levantes dhe Barcelonës luhet ditën e diel me fillim nga ora 20:45. /Telegrafi/

FC Barcelona 🏆🏆

@FCBarcelona

They both wear 🔟 And they also both wear 🔵🔴 And they both share a very special talent 👟⚽ http://ow.ly/Y0So30jXGY9 

Messi-Bardhi, duel of the sharpshooters | FC Barcelona

The Argentinian (six goals) and the Macedonian (five) are the top scorers in the League for direct free-kicks, and this Sunday they will come face face to face in the Ciutat de València

fcbarcelona.com

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com