Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

In Futboll, Sport

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra modeste befasoi katalanët në minutën e 3-të, pasi kaloi në avantazh me anë të Portu, por vetëm 2 minuta më pas, Suarez riktheu baraspeshën.

Më pas, deri në fudn të 45-minutëshit të parë Barça gjeti edhe 3 gola të tjerë, dopietë e Messit dhe sërish Suarez. Edhe pjesa e dytë foli për katalanët, që shënuan edhe dy gola të tjerë, duke vulosur shifrat 6-1.

Fillimisht ishte braziliani Coutinho, që shënoi një supergol nga distance dhe më pas Suarez kompletoi tripletën personale, duke marrë topin në shtëpi. Me këtë rezultat Barcelona shkon në kuotën e 65 pikëve dhe çon përkohësisht në +10 distancën nga Atletico Madridi i vendit të dytë.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com