Barcelona tashmë ka një tjetër Messi në skuadër (Video)

In Futboll, Sport

Talenti Cristobal Munoz po cilësohet si një Leo Messi i ardhshëm, për shkak të stilit të tij të lojës

Kur Barcelona nënshkroi me 12-vjeçarin Cristobal Munoz, duke ja marrë Malagas marsin e vitit të kaluar, mediat sportive katalanase e cilësuan si “rrëmbim i të riut më me perspektivë në futbollin spanjoll”.

E pa mbushur ende një vit, Cristobal ka treguar në fushën e lojës se jo më kot u shkrua për të, megjithëse është në një moshë fare të re.

Ajo që ka tërhequr më shumë mediat sportive dhe tifozët e Barcelonës është ngjashmëria e skajshme e të riut me Leo Messin dhe po cilësohet si një nga pasardhësit e argjentinasit.

You may also read!

Manchester City marshon drejt titullit kampion, mposht Newcastlen (Video)

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero ka bërë një performancë mbresëlënëse duke kompletuar het-trikun për t’ia siguruar Manchester Cityt fitoren në

Read More...

Deputeti i parlamentit serb nga Zubin Potoku: “Zoti i Veriut” është Milos Radojiciq, rrahu midis qytetit Goran Rakicin

Deputeti i pavarur në Parlamentin serb nga Zubin Potoku, Slavisa Ristic pohoi se Milos Radojicic është “Zot i veriut”.

Read More...

“Ymeri do jetë kryetar i Partisë Socialdemokrate, Ahmeti kandidati i saj për kryeministër”

Gazetari dhe analisti Adriatik Kelmendi, e ka bërë një analizë mbi zhvillimet e fundit në Vetëvendosje dhe ndarjen e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com