Boksieri rus shpallet kampion bote në UFC, i hap “luftë” Conor McGregor

In Sport, Sporte Tjera

Kampioni i peshës së lehtë në UFC Khabib Nurmagomedov ka kaluar një javë të tensionuar. Në fillim për shkak të dëmtimit të Tony Ferguson dhe më pas për sulmin e McGregor gjatë ditës së medias në UFC.

Por tani gjithçka ka shkuar mirë dhe ai më në fund është kurorëzuar kampioni i padiskutueshëm i UFC dhe ka një mesazh për McGregor: Kemi hesape për të larë,” shprehet ai për gazetarët në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Ai duhet të mos hajë aq shumë Burger King. A do të luftosh? Eja. Ju kam thënë që do ta bëj një njeri të përulur. Do ta ndryshoj këtë sport.

“Tani ka vetëm një kampion. Nuk ka më kampionë falsë, nuk ka më kampionë që nuk mbrojnë tituj. Tani UFC ka një kampion, një kampion që do të mbrojë titullin.

“A do të luftosh? Eja. Më thuaj ku dhe kur, pa kamerat, pa media dhe pa UFC.”

UFC 223 u zhvillua në Brooklyn në orët e para të mëngjesit në Barclays Center.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com