Category: Disaspora

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Suksese të jashtëzakonshme të shqiptarëve brenda CDU-së në Republikën e Schleswig Holsteinit

Demokracia i ka disa ligje shumë të mira. Çdo gjë është e përkohshme në demokraci dhe asgjë nuk është

Read More...

Ja posti i rëndësishëm që merr shqiptarja në Gjermani…

Ai eshte Hartwig Reimann, i cili ka qene kryetar bashkie i qytetit Schwabach në Gjermani. Por sot ai ka

Read More...

Gjeti portofolin me 7 mijë euro, ja vendimi që mori shqiptari në Gjermani (Foto)

Një shqiptar nga Kosova, i quajtur Taulant Baftjaraj, i cili jeton në Gjermani ka bërë një gjest që për

Read More...

Historia e shqiptarit që u dëbua nga Zvicra pa familjen

Një person 31 vjeçar me shtetësi kosovare i cili ka jetuar pothuaj gjithë jetën në Zvicër por që është dëbuar në

Read More...

“Neue Zürcher Zeitung”: Tri gra shqiptare që bëjnë karrierë në Zvicër

“Nëse titulli i një artikulli para dhjetë viteve do të ishte: “Përse kaq pak shqiptarë në Zvicër kanë sukses

Read More...

Shkolla Shqipe në New York, adresa e parë e dy ministrave të Diasporës

Për herë të parë në historinë e kombit, diaspora shqiptare po përfaqësohet në nivel ministrash nga dy shtetet, Kosova

Read More...

Shqiptari gjen një çantë me 6250 dollarë në Australi, ia kthen pronares (Video)

Adem Gashi, një shqiptar i cili jeton në Australi, sot në mëngjes në trenin e Sydney ka gjetur një

Read More...

Shqiptarja paraqitet me plis në kokë para Trumpit në Kongresin Amerikan (Foto)

Lisa Milicaj, veprimtare e komunitetit shqiptarë, është e vetmja shqiptare që mori pjesë në Fjalimi i Përvitshëm i Presidentit mbi

Read More...

Taksisti kosovar shpallet fajtor në Kanada për sulm seksual

Një taksist kosovar është shpallur fajtor në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatës

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com