Category: Ekonomi

Ndodh në Kosovë, punëtorët marrinë rrogën e 14-të

Burim Piraj, pronar i fabrikës “Meka”, nëpërmjet një njoftimi në profilin e vet në “Facebook”, bëri të ditur se

Read More...

Shqipëria, e 25-a në botë me benzinën më të shtrenjtë

Shqipëria renditet në vendin e 25-të për benzinën më të shtrenjtë në botë, sipas portalit globalpetrolprices.com, të dhëna të

Read More...

Historia mbresëlënëse e 18-vjeçarit që u bë milioner me investimin e parave të gjyshes në Bitcoin

Në moshën 12 vjeçare, gjyshja ia kishte dhënë Erik Finmanit 1,000 dollarë, ndërsa ai kishte vendosur t’i investonte ato

Read More...

Punësim sezonal në Gjermani, aplikime për studentët

Të gjithë studentët që kërkojnë një punë gjatë 3 muajve të verës, mund të aplikojnë deri në fund të

Read More...

Jeff Bezos bëhet personi më i pasur në histori

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro, sipas Bloomberg. Kjo kalon rekordin e mbajtur

Read More...

Sa para më shumë do t’i marrin shërbyesit civil dhe punëtorët shëndetësorë me rritjen e pagës

Qeveria e Kosovës ka aprovuar sot vendimin për rritjen e pagave, duke filluar nga 1 janar 2018 për të

Read More...

Hamza: Pagat rriten me 4%, skemat sociale 20%

Ministri i Financave, Bedri Hamza, bëri me dije se të punësuarit në Kosovë do të marrin pagat me rritje

Read More...

Panxha: Supermarketet tona më shumë i ofrojnë kushte produkteve të Serbisë, sesa produkteve vendore

Në një intervistë të dhënë në një emision, drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Astrit Panxha ka

Read More...

“Mirupafshim nënë, po shkoj në Shqipëri!”

Në një artikull prej 6 faqesh, italiania “L’Espresso” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë Shqipërisë, ku sjell për

Read More...

Stop bizneseve pro – serbe dhe pro – greke !

Ministri i Shtetit për Diasporën,Pandeli Majko bëri një deklaratë të fortë në RTSH,duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com