Category: Ekonomi

“Kriptovalutat vrasin njerëz”

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave. Të martën, themeluesi i Microsoft Bill

Read More...

BERZH: Ballkanit Perëndimor i duhen 200 vjet për ta arritur BE-në

Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të merren seriozisht me produktivitetin e tyre të ulët dhe të shpejtojnë reformat, tha

Read More...

Si të bëheni të pasur para se të mbushni 30 vjeç? Eksperti që ia ja doli jep këshillat befasuese

Ëndrra për t’u bërë miliarder është e pranishme tek shumë të rinj shqiptarë, pjesa më e madhe e të

Read More...

Beqaj: Do t’i mbështesim idetë dhe ndërmarrjet që kanë vizion të qartë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka vizituar kompaninë “Gjirafa.com”, me ç’rast ka parë nga afër punën e

Read More...

Lista sipas shteteve / Këta janë njerëzit më të pasur në botë (Foto)

Në vitin 2017 themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, ia kaloi Bill Gates me disa miliardë duke u bërë personi

Read More...

ATK inkason 5.2 miliard euro për 18 vite

Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Sakip Imeri ka mbajtur sot konferencë për media, me rastin e

Read More...

Anët e errëta të kriptovalutave: Për çka në të vërtetë përdoret Bitcoini

Është dëshmuar se një e katërta e transaksioneve të bitcoinit ka të bëjë me aktivitete ilegale. Hulumtuesit Sean Foley,

Read More...

Kryebankieri i Evropës: Bitcoin përbën rrezik shumë të lartë

Presidenti i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi paralajmëroi sot për rrezikun e bitcoinit dhe kriptomonedhave të tjera, si asete

Read More...

Bill Gates mund të jetë “trilioneri” i parë në botë deri në vitin 2042

Filantropisti miliarder mund të hyjë në një klasë të pashembullt të pasurisë brenda 25 viteve të ardhshme, sipas një

Read More...

ATK ka një njoftim për të gjithë ju që mblidhni kuponët fiskal

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar të gjithë qytetarët se kanë mbetur edhe pak ditë deri në përmbylljen e

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com