Category: Ekonomi

Eurozona do shembet? “Monedha Euro në Greqi e gabuar, kërkohet rikthimi i Dhrahmisë”

Grekët kanë kërkuar një kthim të monedhës së tyre vendase “Dhrahmi”. Kjo kërkesë ka mbi frikën e shkatërruar se

Read More...

Obama ka krijuar 11.3 milionë vende pune

Verdikti i fundit në përfundim të mandatit të dytë për presidentin Obama është se ai ka krijuar 11.3 milionë

Read More...

Tunelet “e fshehta” që lidhin Kosovën me Serbinë

Shtylla të vjetra prej hekuri mbajnë hapur tunelet që lidhin Kosovën me Serbinë. Nën miliona tonë shkëmbë, thellë në

Read More...

ANP pati mbi 1.7 milion udhëtarë

Driton Hyseni, menaxher i planifikimit të fluturimeve dhe marketingut ka folur për zhvillimet e fundit në këtë aeroport pas

Read More...

Të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme

Ministria e Infrastrukturës (MI), ka njoftuar se qarkullimi në të gjitha rrugët nacionale dhe rajonale po vazhdon të përmirësohet.

Read More...

Ndalja e bllokut A4 shkakton reduktime të rrymës në shumë vendbanime

Sot, në orët e hershme të mëngjesit është ndalur njësia A4 e Termocentralit Kosova A të KEK-ut. Kjo ndalesë

Read More...

Kosova vitin e kaluar asgjësoi mbi 700 tonelata produkte ushqimore

Qytetarët konsumatorë të Kosovës çdo ditë përballen me rrezikun nga produktet ushqimore të mishit, produktet qumështit dhe të lëngjeve,

Read More...

Shumë vende në Kosovë pa energji elektrike, KEDS fajëson motin e keq

Vendbanime të shumta të Kosovës po përballen me mungesë të energjisë elektrike si pasojë e motit të keq. Viktor

Read More...

Moti i ligë ka shkaktuar shumë prishje anekënd Kosovës

Moti i ligë, i përcjellë me reshje bore dhe erëra të forta ka shkaktuar një varg prishjesh anekënd territorit

Read More...

Ky shtet europian do të japë një rrogë mujore për të papunët, duke nisur nga ky fillim viti

Duke nisur nga ky fillim viti, Finlanda do ofrojë 560 euro pagë mujore për qytetarët e vet të cilët

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com