Category: Ekonomi

ATK-ja ka një lajm të rëndësishëm për grumbulluesit e kuponëve fiskal!

Administrata Tatimore e Kosovës, ka bërë me dije se tashmë ka filluar aplikimi dhe dorëzimi i kuponëve fiskal për

Read More...

Në vitin 2017 pritet rritje më e lartë ekonomike

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, ka thënë se në vitin 2016, përpos sektorit të energjisë dhe atij të

Read More...

Aeroporti 30-milionësh i Gjakovës, strehë e qenve endacakë (Video)

Mbi 30 milionë euro investime nga KFOR-i italian, prej të cilave rreth nëntë milionë euro pajisje, i janë lënë

Read More...

Euro dhe dollari “nisin garën”, viti 2017 barazon monedhat

Euro dhe dollari duket se në këtë fillmiviti kanë hyrë në një garë mes tyre, duke shfaqur tendenca barazimi

Read More...

Ekonomia me ngecje të mëdha gjatë vitit 2016

Në aspektin ekonomik, viti 2016 është karakterizuar me disa përmirësime në aspektin legjislativ dhe sa i përket marrëveshjeve ekonomike.

Read More...

Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 20 miliardë euro

Çdo pretendim i Serbisë ndaj pronësisë së ndërmarrjes “Trepça” ka marrë fund me nxjerrjen e Ligjit për Trepçën. Por,

Read More...

Viza punë edhe këtë vit në Gjermani, ja ç’farë duhet të bëni

Në 2015-ën mijëra vetë u përpoqën të gjejnë me kërkesa për azil një vend pune në Gjermani. Qeveria gjermane

Read More...

Mustafa: Kosova përfiton miliona euro nga FMN-ja, me miratimin e Ligjit për veteranët

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka treguar se pse ishte e rëndësishme që të ndryshohet Ligji për veteranët e

Read More...

A kursejnë shqiptarët për moshën e pleqërisë?! Si përgjigjen qytetarët (Video)

Sipas Bankës Botërore, në Shqipëri vetëm 10 për qind e të rriturve kursejnë për moshën e pleqërisë. Kjo është

Read More...

Fillon pagesa e pensioneve të veteranëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka njoftuar se nga sot fillojnë pagesat e pensioneve të veteranëve.

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com