Category: Jetë/Stil

Edhe pse 48 vjeçe, J.Lo vazhdon ta sfidojë moshën me performancat e saj

Jennifer Lopez është kujdesur që të tërheqë gjithë vëmendjen gjatë performancave mahnitëse në Las Vegas. Këngëtarja ka vënë në

Read More...

E paskemi ditur gabim, kjo është gjuha më e folur në botë

Bota nuk flet e gjitha Anglisht. Të gjithë ne flasim të paktën një gjuhë, atë amëtaren. Por sigurisht, globalizimi

Read More...

“Librat e tij flasin për rrugët dhe kafenetë”. New York Times thotë pse nuk e fiton Nobelin shkrimtari shqiptar

“Lexuesit e Ismail Kadaresë habiten çdo vit kur komiteti i çmimeve të Nobelit shpall fituesin. Shkrimtari më i madh

Read More...

Adelina Tahiri dhe jeta e saj luksoze pas martesës me avokatin maqedonas

Adelina Tahiri është një emrat më të përfolur në mediat rozë. Martesa e saj me milonerin maqedonas e tani

Read More...

Horoskopi ditor, e Shtunë 24 Shkurt 2018

Dashi Ekziston një klimë pozitive yjore që parashikon emocione për të gjithë sektorët. Historitë e dashurisë në krizë, ose

Read More...

Filmi ku luajnë aktorët kosovarë shpërblehet në Berlinale

Aktori Andi Bajgora i cili u bë i njohur përmes filmit “Shok”, ka shënuar edhe një tjetër sukses në

Read More...

Çfarë fshihet pas shtëpisë “së brakistur” që kushton 1 milion dollarë? (Foto)

Duket një shtëpi e braktisur në pamje të parë, por çmimi i saj kap vlerën e 1 milion dollarëve.

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 24 Shkurt, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 24 Shkurt, ndër vite: 19 pes – Në Jeruzalem, mbreti Herod përkushton

Read More...

Dua Lipa konfirmon lajmin e shumëpritur – koncert i madh në Prishtinë më 10 gusht në festivalin Sunny Hill

Superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, ka konfirmuar se do të performojë në Prishtinë më 10 gusht. Është

Read More...

Mediat serbe për Rita Orën: Vajza nga Kosova për të cilën po flet e gjithë bota (Video)

Për Rita Orën po shkruajnë edhe mediat serbe. Gazeta Blic.rs nuk ka kursyer fjalët mira për të edhe pse

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com