Category: Jetë/Stil

Ana romantike e Obamës, dedikimi i veçantë për bashkëshorten në ditëlindjen e saj

Në ditën e lindjes së bashkëshortes së tij, ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 19 janar, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 19 janar, ndër vite: 1511 – Mirandola, qytet – fortesë bie

Read More...

Shtetet që kanë femrat dhe meshkujt më seksi në botë

Keni menduar ndonjëherë se ku mund të ndodhen femrat dhe meshkujt më të bukur në planet? Tani është shumë

Read More...

Letra e famshme që Fan Noli i shkroi Hilterit

Në mes të shqiptarëve të shquar të vitit 1942 që u përpoqën të shpëtojnë nga nazizmi albonologun Norbert Jokli,

Read More...

Vdes rapsodi i njohur kosovar

Rapsodi i njohur Ibrahim Sefë Mleqani ka vdekur sot. Varrimi i tij do të bëhet nesër në varrezat e

Read More...

Binjakët që fjetën si miliarderë por u zgjuan humbës shkaku ‘Bitcoin-it’

Monedha digjitale e cila në vitin që lamë pas pati një ngritje shumë të madhe së fundi pësoj rënie.

Read More...

Horoskopi ditor, e Enjte 18 Janar 2018

Dashi Hëna në bashkëpunim me shenjën tuaj vazhdon t’ju nxjerrë nga telashet. Ata që nuk janë të kënaqur me

Read More...

Pushimet luksoze të personazheve VIP dhe destinacionet që ata zgjodhën këtë dimër (Foto)

Ndonëse jemi në stinën e dimrit, shumë prej emrave të estradës kanë vendosur që në këtë sezonë të shkojnë

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 18 janar, përgjatë historisë?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 18 janar, ndër vite: 350 – Generallus Magnentius vret perandorin romak bizantin,

Read More...

Instagrami shkatërron martesën. Studiuesit: Lind fenomeni i ri i quajtur “mikro tradhti”

Ju mund ta shihni si një veprim të pafajshëm, por dhënia like apo siç përkthehet ne shqip pëlqim postimit

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com