Category: Jetë/Stil

Historia – Anglezi: U martova me shqiptaren, por ajo që zbulova më vonë ishte tronditëse

Kësaj here në rubrikën e psikologes në gazetën britanike ‘The Sun’, ka mbërritur një histori që përfshinë një vajzë

Read More...

Rinoceronti mashkull që ruhet 24 orë, i vetmi në të gjithë botën

Në botë ekziston vetëm një rinoceront i bardhë mashkull dhe ai mbahet 24 orë nën vëzhgim. Deri në korrikun

Read More...

Kështu dukej deputetja kosovare para dy dekadave (Foto)

Duket se Deputetja e Kuvendit të Kosovë ka evoluar shumë në stil në krahasim me dy dekada më parë.

Read More...

Zbulohet tuneli sekret që lidh dy Koretë

Koreja e Veriut ka gërmuar një tunel nëntokësor që e lidhte me Korenë e Jugut, duke i dhënë kështu

Read More...

Njerëzit e cilit besim fetar janë më të lumtur?

Njerëzit fetarë nga të gjitha besimet e ndryshme janë më të lumturit sesa njerëzit të cilët nuk besojnë, kështu

Read More...

Këta janë emrat pretendentë për çmimin kryesor në ‘Kënga magjike’ ?!

Kënga magjike është njëri prej festivaleve me një jetë gjatësi si rrallë festival në vendin tonë, duke qëndruar stoik

Read More...

Erik Trump takon myslimanin në avion, zbulon të vërtetën e madhe të Donald Trumpit

Eric Trump, djali 32-vjeçar i presidentit të ardhshëm të SHBA-ve, Donald Trump, ka takuar rastësisht komedianin mysliman Mo Amer,

Read More...

Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj në lidhje? (Foto)

Moderatorja seksi Luana Vjollca është parë bashkë me biznesmenin nga Kosova Krenar Çoçaj. Thashetheme për një lidhje midis Luanës

Read More...

Horoskopi ditor, e martë 6 dhjetor 2016

Dashi Nëse jeni ne një lidhje duhet te bëni shume kujdes me partnerin tuaj. Po i kërkuat gjera te

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 6 dhjetor?

1768 – Në Edinburg të Skocisë del botimi i parë i Enciklopedisë Britanike, njohuri të përgjithshme të gjithanshme në

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com