Category: Jetë/Stil

Historia – Origjina e errët e Ditës së Shën Valentinit: Festa që nisi me rrahje të grave

Dita e Shën Valentinit është një kohë për të festuar romancën, dashurinë e besnikërinë. Por origjina e këtij festivali

Read More...

Mergim Avdyli piktori që beson në ëndrrën e tij (Foto)

Mergim Avdyli nga qyteti i Gjakovës, edhe pse në moshë të re, ai ka filluar të merret me pikturë

Read More...

Më shumë rreth filmit “Home” që fitoi çmimin BAFTA duke shënuar një tjetër arritje historike për Kosovën

Filmi i shkurtër “Home” është produksioni i parë kosovar që fiton çmimin prestigjioz BAFTA në kategorinë e filmave të

Read More...

E jashtëzakonshme i gjen 270,000 euro dhe i kthen në polici

Një 42-vjeçar austriak nga Graz, zbuloi diçka të pabesueshme kur u shpërngul në një apartament të ri muajin e

Read More...

Adele triumfon në Grammy Awards 2017, fiton 5 çmime. Homazh dhe për George Michael (Foto)

Edicioni i 59 i Grammy Awards, ka qenë një spektakël për të mos u harruar. Triumfuese nga ky spektakël

Read More...

5 misteret më të mëdha e më shokuese në botë

1. Mbretëria e inkave në Amerikën Jugore Mbretëria e inkave ka lulëzuar në periudhën midis viteve 1200 dhe 1535

Read More...

Horoskopi ditor, e hënë 13 shkurt 2017

Dashi Edhe pse te afërmit do ju paralajmërojnë, ju serish do e ngrini ne piedestal partnerin tuaj. Kjo ka

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?

Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 13 shkurt ndër vite: 1258 – Bagdadi pushtohet nga mongolët, dhe

Read More...

Filmi ‘Home’ triumfon në BAFTA (Foto)

Producenti i filmit “Home”, Shpat Deda, është shprehur i ngazëllyer pasi mori çmimin për Filmin më të mirë i

Read More...

Fitoi 1 milion paund në lotari , shokon e reja: Më ka shkatërruar jetën! (Foto)

Xhein Park ishte vetëm 17 vjeçare kur fitoi lotarinë në Britani prej 1 milion paundësh, mirëpo që nga viti

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com