Category: Jetë/Stil

Çfarë ka ndodhur më 6 dhjetor?

1768 – Në Edinburg të Skocisë del botimi i parë i Enciklopedisë Britanike, njohuri të përgjithshme të gjithanshme në

Read More...

Kjo është kënga që ju qetëson dhe redukton stresin deri në 65 % (Video)

Përjetimet e stresit mund të ndryshme te çdo njeri. Disa mund të kenë stres pas një dite të gjatë

Read More...

Aktori shqiptar bëhet anëtar i Unionit të Aktorëve të Hollywoodit (Foto)

Marko Caka ka arritur edhe një sukses në sferën e kinematografisë ndërkombëtare. Aktori që u paraqit edhe me një

Read More...

Gruaja e diktatorit koreano-verior shfaqet më në fund në publik

Pasi ishte zhdukur prej më shumë se tetë muajsh, gruaja e diktatorit të Koresë së Veriut, Ri Sol Ju

Read More...

Njihuni me vajzat më të përfolura të politikanëve shqiptarë (Foto)

Fëmijët nuk zgjedhin dot as prindërit dhe as karrierën e prindërve të tyre, por pas të 18-ave, mund të

Read More...

“Ju kënaqeni, unë mbetem shtatzënë”: Adelina ofron para për mashkullin që e lë shtatzënë (Foto)

Nuk ka asgjë të pakuptueshme në kërkesën e kësaj gruaje, që dëshiron të bëhet nënë. Adelina Albu ka kërkuar

Read More...

Kuriozitet i veçantë, në Kopenhagën ka më shumë biçikleta se automjete (Foto)

Kryeqyteti danez është tashmë më shumë se asnjëherë “meka” botërore e dy-rotakëve. Ka 13.000 më shumë në krahasim me

Read More...

10 filmat më të bukur për t’i parë gjatë festave

Jeni në kërkim të një filmi klasik për Krishtlindje dhe Vitin e Ri, për t’i parë bashkë me familjen

Read More...

Irena Papas: Jam shqiptare dhe Peleponezi ka plot shqiptarë

Natyrisht që i madhi Bekim Fehmiu dihej, por në internet po qarkullon një deklaratë më se e sinqertë dhe

Read More...

Si u bë shqiponja simbol kombëtar i Amerikës?

Roli i shqiponjës si simbol kombëtar lidhet që kur u vendos si vulë zyrtare në vitin 1782 në SHBA.

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com