Category: Lajme

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

OKB kalon rezolutën për Sirinë, “30 ditë kohë për ndihmat”

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miratoi unanimisht rezolutën që ka përcaktuar një afat kohor prej 30 ditësh për të

Read More...

Zyrtari i Partisë së Merkelit: Kosova ta ratifikojë demarkacionin sipas Marrëveshjes së vitit 2015

Kryesuesi i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Parlamentin Evropian dhe anëtar i CDU—së së Angela Merkelit, CDU, David

Read More...

Hoxha: Izolimit po i vjen fundi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, pas lajmit për arritjen e konsensusit për ratifikimin e demarkacionit, ka theksuar se “është lajm i

Read More...

Tahiri: Votat e Vetëvendosjes do ta defaktorizonin Listën Serbe, në ratifikimin e demarkacionit

Politologu Ramush Tahiri, konsideron se arritja e konsensusit të partive politike, është një hap i mirë për ratifikimin e

Read More...

Sfida e re në Ballkan, rreziku që vjen nga Rusia e Turqia

Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por e para ende jo. Analisti i “The Guardian”, Ivan Krastev citon fjalët

Read More...

A do të largohet raporti i Bulliqit për demarkacionin, kjo është përgjigjja e Qeverisë!

Edhe pse është raportuar arritja e një marrëveshje mes partive të koalicionit qeverisës dhe LDK-së për votimin e demarkacionit,

Read More...

Thaçi: Marrëveshja për demarkacionin, lajm i rëndësishëm për të ardhmen evropiane

Presidenti i Kosovës e ka quajtur lajm jashtëzakonisht të mirë për të ardhmen evropiane të Kosovës, marrëveshjen mes partive

Read More...

Edhe Kryeparlamentari e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Haradinajn për demarkacionin

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, e ka konfirmuar se është arritur konsensusi për të ratifikuar Marrëveshjen për Shënimin e

Read More...

“Plak i rrjedhur arrogant”, Idrizi-presidentit grek: I vratë paraardhësit tanë në shtëpitë e tyre

Shoqata ‘Çamëria’, Partia Drejtësi Integrim kanë protestuar përpara ambasadës greke në Tiranë kundër projekt-marrëveshjes Shqipëri-Greqi në lidhje me emrin “Çamëri”.

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com