Category: Bota

Sulmet ushtarake në Siri, ja qëllimi i Turqisë. Priten tensione me SHBA

Avionët luftarakë turq kanë filluar sulmet ajrore mbi militantët kurdë në Sirinë veriore, një lëvizje që mund të shkaktojë

Read More...

Sulm terrorist në një hotel në Kabul, 15 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Terrorizmi godet sërish, këtë herë në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul. Të paktën 15 persona raportohet të kenë mbetur

Read More...

Mattis: Uashingtoni po përballet me kërcënimet në rrijte nga Pekini dhe Moska

SHBA-ja po përballet me kërcënimin në rritje nga ana e Kinës dhe Rusisë, fuqi revizioniste që përpiqen të krijojnë

Read More...

SHBA / Senati i vë ‘drynin’ qeverisë amerikane, Trump anulon vizitën në Florida

Qeveria e Shteteve të Bashkuara, mesnatën e 19 janarit (sipas kohës lokale), përballet me mbyllje, nëse demokratët dhe republikanët

Read More...

Anijet kineze kapen duke bërë tregti me Korenë e Veriut – kjo do të mund të provokonte edhe konflikt! (Foto)

Anijet kineze thuhet se janë parë duke bërë shitjen e naftës Koresë së Veriut, pavarësisht sanksioneve të ashpra –

Read More...

Media serbe: Rusia paralajmëroi se agjentët britanikë dhe amerikanë duan ta destabilizojnë Ballkanin

Një letër e dërguar nga Moska më 27 dhjetor të 2017’ës ka paralajmëruyar se agjentët britanikë dhe ata amerikanë

Read More...

Vetura hyn në mes të turmës, lëndohen 17 persona. Vdes një foshnje (Video)

Një foshnjë 9-muajshe është vrarë dhe të paktën 17 të tjerë janë plagosur pasi një makinë u përplas me

Read More...

Rikthehet “balena blu”, adoleshenti sulmon me sëpatë shkollën, 7 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në qytetin Ulan Ude në Rusi, ku një nxënës ka

Read More...

Stuhia në Europë vret nëntë persona

Nëntë vetë, përfshirë dy zjarrfikës, janë vrarë nga stuhia e djeshme në pjesën veriore të Evropës, e cila e

Read More...

Paralajmërimi i ashpër për Turqinë: Mos guxoni, ju rrëzojmë avionët!

Qeveria siriane ka paralajmëruar Turqinë kundër nisjes së një fushate ajrore ndaj objektivave kurde në provincën e Afrinit. Ankaraja zyrtare

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com