Category: Kosova

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Kosova e Serbia në betejë të ashpër për INTERPOL

Kosova dhe Serbia po zhvillojnë betejë të ashpër pro dhe kundër anëtarësimit të vendit në INTERPOL. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj

Read More...

Ekspertët evropian: Kosova në mesin e 10 shteteve që duhet vizituar

Kosova zë vendin e katërt në mesin e 10 shteteve evropiane që duhet vizituar. Kështu e kanë vlerësuar një

Read More...

Kartela të reja për veteranët e luftës

Për dikë, ky 1 qershor u bë i veçantë se mund t’i gëzojë privilegjet që ia ofron të qenit

Read More...

Serbia, përveç njohjes së shtetit të Kosovës, s’ka rrugë tjetër

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSh), Ragmi Mustafa, ka thënë se bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk

Read More...

Fisnik Ismaili sërish i del në mbrojtje Dërgutit, e quan Kurtin burrë të keq

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili ka publikuar një fotografi në profilin e tij në “Facebook” me bashkëpartiaken,

Read More...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve, rreth 1400 ishin vrarë në luftë nga forcat serbe

Serbia vrau rreth 1400 fëmijë gjatë luftës në Kosovës. Shumë prej tyre ishin nën moshën 10 vjeçare. Për shumicën

Read More...

Veseli: Edhe unë jam për hetim të listave të veteranëve – t’ia nisim nga kreu e t’i shkojmë deri në fund

“T’ia nisim nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, e ta shohim a i kemi familjarët tanë në këto lista.

Read More...

Përplasen Molliqaj e Konjufca, kërcënojnë e ofendojnë njëri tjetrin

Ardhja në rend të ditës e kërkesës së Vetëvendosjes për ta shkarkuar Aida Dërgutin nga pozita e nënkryetares ka

Read More...

Hoti: S’ka rëndësi kush e udhëheq dialogun, por formati dhe temat

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, në konferencën javore për medie ka thënë

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com