Category: Kosova

Haradinaj: Realizimi i ëndrrave të fëmijëve, është sukses suprem i shtetit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë fëmijët në ditën ndërkombëtare të tyre. Haradianaj i ka pritur

Read More...

Ndiqeni seancën e Kuvendit të Kosovës (Live)

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Në mesin e pikave të kësaj seance është edhe interpelanca e

Read More...

Moti sot dhe në fundjavë

Moti në vendin tonë Sot do të kemi mot të nxehtë, kryesisht me diell. Tempertaurat do të lëvizin në

Read More...

Thaçi: Investimi në fëmijë është investim në të ardhmen

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në Ditën Botërore të fëmijëve ka thënë se duhet bërë më shumë për t’u

Read More...

Këto janë detajet e panairit të librit të sivjetmë

Panairi jubilar, i 20-të, do të mbahet nga 5-10 qershor 2018 në ambientet e Pallatit të Rinisë, organizuar nga

Read More...

Dialogu nis në qershor e mund të përfundojë brenda 2018-s

Në qershor do të nisë procesi final i dialogut me Serbinë, ka paralajmëruar të enjten zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe

Read More...

Përfundon pjesa e parë e testit të maturës në të gjitha rajonet

Maturantët e rajonit të Pejës dhe Mitrovicës kanë qenë të fundit që i janë nënshtruar testit të maturës shtetërore

Read More...

Sot shënohet Dita e Fëmijëve

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Kjo ditë

Read More...

Një syfyr me minatorët e Trepçës, 800 metra nën tokë (Video)

Ramazani ka shijen ndryshe në minierën e Stantërgut. Në horizontin e nëntë, në thellësi mbi 800 metra, syfyri tradicionalisht bashkon

Read More...

Kosova e njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit

Institucionet e Republikës së Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes për

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com