Category: Lajme

Incidenti në ashensor, Daçiq i tha Hoxhajt në Beograd: Nuk dua të të vrasë

Gjatë vizitës së parë në Beograd si ministër i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj pati një incident. Ashensori me

Read More...

Serbët i ankohen BE’së. Pse Ministri i FSK’së erdhi në Veri?

Prefekti i Mitrovicës veriore, Goran Rakiq, ka thënë se është shqetësues fakti që edhe ministri i Forcave të Sigurisë

Read More...

Vritet një nxënës në Mitrovicë, qëllohet katër herë me kallashnikov

Sot në orët e mëngjesit është vrarë një nxënës. Ngjarja ka ndodhur afër gjimnazit “Frang Bardhi”, në Mitrovicë, raporton LajmiExpress.

Read More...

Vritet koloneli i ushtrisë ruse në Siri

Koloneli Ruslan Galitsky, njëkohësisht edhe këshilltar në ushtrinë e Rusisë, ka ndërruar jetë në Siri si pasojë e sulmeve

Read More...

Kërkohet varri i ushtarit gjerman të vrarë para 72 vjetëve,shpërblimi për informata 20 mijë euro

Nëse keni menduar se ushtarët gjermanë nga Lufta e Dytë Botërore janë harruar, keni gabuar ! Karl Estermajer ishte

Read More...

Berat Buzhala në “Opinion”: Si donte të më arrestonte Turqia se u talla me grushtin e shtetit (Video)

Gjatë emisionit “Opinion” administratori i Gazeta Express foli mbi rolin e shtetit turk në politikën e Maqedonisë. “Qeveria turke

Read More...

Kryeministri kanadez shpërthen në lotë teksa flet me refugjatët sirianë (Video)

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka shpërthyer në lotë derisa ka biseduar me disa refugjatë nga Siria, të cilët ai

Read More...

SHBA-të porosi Kosovës: Largoni të korruptuarit nga postet drejtuese

Matthew Palmer, drejtor për Çështje të Evropës Jugore dhe Qendrore në Departamentin Amerikan të Shtetit, gjatë një interviste ekskluzive

Read More...

Si do të jetë moti sot?

Moti sot në Kosovë, e mërkurë 7 dhjetor 2016 parashikohet të jetë mot me intervale kohore me diell dhe

Read More...

Trafik droge dhe vrasje, dosja voluminoze greke për “Eskobarin” e Ballkanit: A po mbrohet nga Shqipëria?

Pas çështjes çame, varrezave, Himarës, minoriteteve, ligjit të luftës, duket se përplasja mes Tiranës dhe Athinës po fiton edhe

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com