Category: Lajme

Cilët janë ish-ushtarakët shqiptarë që u bënë vrasës, grabitës dhe xhihadistë

Batalioni Komando i Forcave të Armatosura është reparti elitë i ushtrisë shqiptare, efektivët e së cilit janë trajnuar dhe

Read More...

Vajza e Azem Hajdarit rikthehet në gjurmët e babait, a do të jetë në listën e PD-së për deputete?

Vetëm pak ditë më parë, Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmëndi një mbiemër të dëgjuar e shumë të dashur

Read More...

Zbulohet Zelandia: Toka e ka kontinentin e tetë të fshehtë! (Foto/Video)

Hulumtuesit kanë konstatuar se Zelanda e Re dhe Kaledonia e Re janë të ndara nga Australia, dhe se i

Read More...

Sejdiu: Data e Pavarësisë nuk u vendos në Ekipin e Unitetit (Video)

Në emisionin “Komitet Qendror” në RTV Dukagjini, ish-Presidenti Fatmir Sejdiu ka folur për caktimin e datës dhe ditës së

Read More...

Dokumentari i Rudiger Rossigut: Kosova, vendi ku ndërkombëtarët u bënë bashkë me elitat e korruptuara lokale

Gazetari Rüdiger Rossig kritikon, në një film dokumentar, rolin e ndërkombëtarëve në Kosovë dhe Bosnje. Ai sheh largimin e

Read More...

Haradinaj: Nuk mundet askush me luajt me Kosovën në Ballkan

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk është koha me luajt me shqiptarët askush në regjion,

Read More...

Avramopoulos: Demarkacioni liberalizon vizat (Video)

Komisioneri i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopoulos, është shprehur se Bashkimi Evropian është i

Read More...

Komisioni Evropian: Kosova urgjentisht ta ulë nivelin e ndotjes së ajrit

Zyrtarë nga Kosova dhe Komisioni Evropian u takuan në Prishtinë për të diskutuar zhvillimet e viteve të fundit në

Read More...

Hoxhaj merr letër urimi nga Sekretari amerikan i Shtetit: Mbetemi të përkushtuar ta mbështesim Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pranuar një letër urimi nga Sekretari amerikan i Shtetit,

Read More...

Përfundojnë gërmimet vlerësuese në Mitrovicë

Gërmimet vlerësuese të filluara sot më 16.02.2017, paradite rreth orës 09:30, në lokacionin e shënjuar te Xhamia te Ura

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com