Category: Lajme

Mustafa: Krimet e luftës s’do të harrohen dhe natyrisht se do të merremi me to

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se Kosova dhe Serbia nuk mund të ndërtojnë një të ardhme bashkë nëse nuk

Read More...

Putin gati për “luftën e bardhë”: Rusia fortifikon Arktikun për dominimin e Polit të Veriut

Rusia ka lënë pas apatinë që e kish mbërthyer pas rënies së Bashkimit Sovjetik, dhe po i kushton energji,

Read More...

Kosova: Me Steinmeier, Ballkani do kenë një zë të fuqishëm në BE

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës kanë pëeshëndetur zgjedhjen e presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier. Sipas presidentit

Read More...

Vushtrri : Rrugë e kohes së Titos

Një rrugë që lidh qytetin e Vushtrrisë me 27 fshatra dhe Vushtrrinë me katër qytete të Kosovës, e ndërtuar

Read More...

Thaçi prezanton idenë e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin

Presidenti Hashim Thaçi, të hënën ka prezantuar idenë për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin, duke thënë

Read More...

Delawie: Kosova përsëri befason botën me talentet e saj

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka

Read More...

Milaim Zeka: Çka kanë “të përbashkët” Ramush Haradinaj, Serbia, Perishiqi, Zdravko Qoliqi, dhe Merita Halili

Gazetari Milaim Zeka ka bere nje analize “Rastit Haradinaj” ne France duke marre shembuj  jo vetem nga pervoja e

Read More...

Vajza 10-vjeçare turke shkruan historinë, mban fjalim në OKB (Video)

Në mbledhjen e zhvilluar në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në “Ditën Ndërkombëtare të Grave dhe Vajzave

Read More...

“Shqiptarët janë gati të hakmerren ndaj serbëve për Ramush Haradinajn”

Mediat serbe vazhdojnë të nxisin “luftë” në mendjen e shtetasve të Serbisë me provokimet ndaj Kosovës. E përditshmja serbe,

Read More...

“Demarkacioni nuk është kusht për themelimin e FAK-ut”

Deklaratat e Ministritë Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, se ratifikimi i marrëveshjes për shënjimin m kufirin me Malin

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com