Category: Lajme

“Serbia ka dashur të më shoh si Adem Jasharin”

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është i ndaluar në francë bazuar në një

Read More...

Rregulloren e Speciales e rishqyrton Kushtetuesja (Video)

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Kushtetuese do të kenë 30 ditë afat për rishikimin e Rregullores së Procedurës dhe

Read More...

Thaçi e përsërit edhe njëherë “mesazhin e BE-së”, thotë se pa Demarkacion s’ka viza

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për RTV 21 ka thënë se takimet me tre presidentët Juncker,

Read More...

Mediat serbe: Prishtina do ta shantazhojë sërish Beogradin

Prishtina është duke planifikuar të shantazhojë sërish Beogradin për të fituar kohë dhe të përmbush detyrimin e vetëm nga

Read More...

Veseli: Nuk mund të krijohet ushtria duke humbur besimin e ndërkombëtarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nga mbledhje e Këshillit Drejtues të kësaj partie dërgoi mesazhe për

Read More...

Vetëvendosja do ndërrimin e Kushtetutës që Kosova të bëhet shtet [video]

Lëvizja Vetëvendosje e quan të padrejtë që shteti i Kosovës u krijua nga Pakoja e Ahtisaarit. Ky subjekt politik

Read More...

Kadri Kastrati aderon në PDK

Ish-komandanti i FSK-së Kadri Kastrati është anëtari më i ri i Partisë Demokratike të Kosovës. Indeksonline mëson se Kastrati

Read More...

Trump nuk ka dyshime se do rikthehet ndalesa për myslimanët e shtatë shteteve

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë e nuk ka fare dyshime që administrata e tij do të fitojë betejën

Read More...

Sa do kushtojë dhe për sa kohë do ndërtohet muri i Trumpit në Meksikë?

Muri që Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, kishte planifikuar të ndërtonte në kufirin në mes SHBA-së dhe

Read More...

Parashikimi i motit, për vikendin në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që gjatë dy ditëve të ardhshme, vendi të mbetet nën ndikimin e masave të

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com