Category: Lajme

Aksion i gjerë i Policisë së Kosovës (Foto)

Policia e Kosovës ka nisur një aksion të gjerë në orët e hershme të mëngjesit. Njësitet Speciale janë duke

Read More...

Paralajmërimi frikshëm i Milenkos për shqiptarët: Të dielën do të ketë gjakderdhje

Milenko Nedelkovski në portalin e tij, sot në tekstin me titull “Porosi deri te VMRO”, shkroi ndërmjet tjerash se

Read More...

Kitarovic: Të gjitha gënjeshtrat e regjimit kriminal të Millosheviqit

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic, tha se sulmi në Dubrovnik dëshmoj për të gjitha gënjeshtrat e politikës kriminale të

Read More...

Senati i SHBA pritet të votojë anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Pranimi i Malit të Zi në NATO do fillimisht ratifikimin në Senatin e SHBA-së. Disa amerikanë kanë bërë me

Read More...

Merkel-liderëve botërorë: Situata në Alepo, një “turp” ndërkombëtar

Kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila ka mbajtur një fjalim në kongresin vjetor të Partisë Kristian-Demokrate gjermane, CDU, në

Read More...

Një kosovar në mesin e 28 politikanëve evropian të “Politicos”

Një politikan kosovar do të përfshihet në listën vjetore të dytë të portalit informativ të Bashkimit Evropian “Politico”. Klan

Read More...

Merkel kërkon ndalimin e shamisë në Gjermani

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë thirrje për ndalimin e shamisë në Gjermani, duke thënë se “duhet të mos

Read More...

Thaçi përmbyll vizitën në Maltë duke mbjellë një pemë (Foto)

Në ditën e dytë të vizitës në Maltë, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një takim

Read More...

Bosnje – Arrestohen 8 serbë për vrasjen e 120 burrave boshnjakë dhe kroatë në vitin 1992

Policia boshnjake ka arrestuar tetë serbë të Bosnjës, të cilët dyshohen për vrasjen e rreth 120 burrave dhe djemve

Read More...

KMDLNj vizitoi Institutin Special në Shtime, vlerëson pastërtinë dhe sjelljet e stafit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka bërë të ditur se ka realizuar një

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com