Category: Lajme

“Jemi gjallë e do ngrihemi me gjithë shqiptarët”, reagimi i fortë i Idrizit për varrezat e ushtarëve grekë

Pas zgjedhjeve të 25 Qershorit që e lanë jashtë parlamentit, ai ka qenë mjaft i tërhequr. Kryetari i PDIU-së,

Read More...

Një pesë vjeçar vdes pasi goditet me veturë në Prishtinë

Dje në Makoc, Prishtinë, rreth orës 11:25, ka ndodhur një aksident, i cili fatkeqësisht përfundoi me fatalitet. Policia ka

Read More...

Haliti: Nisma për shfuqizimin e Speciales – antikushtetuese

“Kjo iniciativë duhet të refuzohet nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës dhe çështja nuk mund të shkojë më tej.

Read More...

SHBA / Senati i vë ‘drynin’ qeverisë amerikane, Trump anulon vizitën në Florida

Qeveria e Shteteve të Bashkuara, mesnatën e 19 janarit (sipas kohës lokale), përballet me mbyllje, nëse demokratët dhe republikanët

Read More...

Simons: EULEX-i montoi procese kundër krerëve të UÇK-së

Dokumentet e siguruara nga “RTK”-ja të ish-presidentit të gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simons, dëshmojnë se ky mision ka montuar

Read More...

Thaçi, në Davos, bashkë me Trumpin, Makronin, Trudeaun dhe liderë të tjerë botërorë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ai francez, Macron, kryeministri i Indisë, Narendra Modi, kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May,

Read More...

Mali i Zi dhe Serbia më pranë BE, viti i mundshëm i anëtarësimit 2025-a

Serbia dhe Mali i Zi me gjasë do të jenë vendet e ardhshme që do të integrohen në Bashkimin

Read More...

Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë, ka një porosi për shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, derisa po qëndron në Kosovë, ku po viziton manastirin e Zveçani, ai foli edhe

Read More...

Parashikimi i motit

Mot me vranësira e vend-vende me reshje bore Pas disa ditësh me mot të butë, gjykuar sipas ecurive sinoptike,

Read More...

AKI do të kontrollojë imamët që do u mësojnë fenë të burgosurëve

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) do të verifikoj imamët që do t’u ligjërojnë në burgje të dënuarave për veprën penale

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com