Category: Lajme

Thaçi: Kosova nuk ka nevojë as për erdoganistë e as për gylenistë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë as për erdoganistë e as gylenistë. Ai

Read More...

Ish-shefi i FBI nxjerr bisedat sekrete të Putin dhe Trump, flasin edhe për prostituta

“Kemi prostitutat me te bukura ne bote”. Kjo eshte nje nga deklaratat e fshehta qe Putin i ka thene

Read More...

Asociacioni rikthen Listën Srpska në qeveri

Përfaqësues të serbëve në Kosovë dhe politikanë nga Beogradi kanë zbutur qëndrimin rreth ultimatumit për themelimin e Asociacionit/Bashkësisë së komunave me

Read More...

Shqipëria ofron baza të posaçme ushtarake për ushtrinë e SHBA

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ndodhet në një vizitë zyrtare në SHBA. Ajo u takua këtë të mërkurë me

Read More...

Vjen një lajm i mirë për Kosovën, Agjencisë së Akreditimit të Kosovës i vazhdohet anëtarësia e ENQA

Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) ka siguruar vazhdimësinë e anëtarësisë së saj në Asociacionin Evropian për Sigurimin e

Read More...

Kongresi amerikan: Rusia kërcënim për Ballkanin! S’mund të presim që BE të zgjidhë problemet!

Shtetet e Bashkuara duhet të vazhdojnë angazhimin për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor, u shprehën pjesëmarrësit në një

Read More...

NATO e bënë të qartë, Ushtria e Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali Salvatore Cuoci, në një intervistë për “RTV21” ka thënë se Kosova e ka

Read More...

Kuçi: Duhet të kemi kujdes me asociacionin

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi ka thënë se temat e mëdha që i ka Kosova

Read More...

Sot Kuvendi i Kosovës diskuton Raportin e Progresit

Me fillim nga ora 10:00 Kuvendi do të ketë seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet Raporti i Progresit për Kosovën. Vendimin për këtë seancë e

Read More...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com