Category: Rajoni

E duan Kosovën nën Serbi, por pa sakrifica

Një numër i madh i qytetarëve të Serbisë si një zgjidhje, e shonin Kosovën brenda Serbisë, por shumica e

Read More...

Aksident i rëndë në Tropojë, një i vdekur e dy të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot paradite në aksin Bajram Curr-Fierzë. Mjeti tip “BMW”, me drejtues shtetasin N.M.,

Read More...

Shqipëria ofron baza të posaçme ushtarake për ushtrinë e SHBA

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ndodhet në një vizitë zyrtare në SHBA. Ajo u takua këtë të mërkurë me

Read More...

Vjen reagimi i parë nga BE, pas sharjeve dhe përdhosjes së flamurit kroat nga Shesheli

Komisioni Evropian kritikoi të enjten një incident në Serbi, në të cilin ligjvënësi ultranacionalist serb, Vojisllav Sheshel, ka përdhosur

Read More...

Dy zyrtarë të Serbisë nesër në Kosovë

I ashtuquajturi shef i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq dhe sekretari i Presidencës së Serbisë

Read More...

Vetëm për 4 për qind të serbëve, Kosova është çështja më e rëndësishme

Katër për qind e qytetarëve të Serbisë e mendojnë Kosovën çështjen më të rëndësishme, ndërsa shumicën e tyre i mundon, para së gjithash, problemi

Read More...

Sheshel i sulet gazetarit që intervistoi Haradinajn: Kërko falje (Video)

Kreu i radikalëve Vojisllav Sheshel duket se i ka shkuar me zor në studio gazetarit Milomir Maric, i cili

Read More...

Drita jeshile u hap për integrimin… por ku nuk bie dakord Rama me Mogherinin

Kryeministri Edi Rama dhe Shefja për Politikën e Jashtme në BE, Federica Mogherini njihen për gjuhën e njëjtë që

Read More...

Nacionalizmi shqiptar pengesë për ambiciet ballkanike të Erdoganit?!

Refuzimi i Ali Ahmetit për të shoqëruar Erdoganin, largimi i flamurit turk nga Mirdita dhe historia e shqiptarëve është

Read More...

Serbia do të kërkojë shpjegime nga Mogherini për Kosovën

Serbia do të kërkojë nga shefja për politikë të jashtme e BE-së, Federica Mogherini, një shpjegim për falënderimet e

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com