Category: op/ed

Këtë dimër me dritën e KEDS-it apo të hënës?!

Idriz M. Ismajli Dimri po troket në derë, me gjithë pushtetin e tij që do sjell  me vete. Me

Read More...

1 milionë shqiptarë, opinion pozitiv për Enver Hoxhën

Eduard Zaloshnja Nga një sondazh i publikuar ditët e fundit nga zyra e OSBE-së në Tiranë, rezultonte se 45%

Read More...

E keni dhjerë punën!

Bardhyl Mahmuti Zonja dhe Zotëri të përfaqësive diplomatike në Kosovë, Ju kujtohet deklarata e Edi Ramës e vitit 2014

Read More...

O, portal, mos gënje !

Shemsedin Preteni. Ju kujtohet debati i kryeministrit shqiptar Edi Rama me analistët shqiptarë të Kosovës ?! Sigurisht, se po,

Read More...

Kosova nuk krahasohet me monstrumin gjenocidal-Republika serbe!

Mehdi Hyseni Barometri diplomatik *** Ata që krahasojnë (me qëllim  që  t’i bëjnë ndonjë koncesion Serbisë dhe Rusisë në

Read More...

8 dhjetori 1990 – Demokraci e prerë në besë

ILIR VATA Edjathta – 8 dhjetori 1990, lideri Hajdari bashkë me ëndërra e madhe “Ta bëjmë Shqipërinë si gjithë

Read More...

Ruajtja e Paqes dhe Stabilitetit në Kosovë dhe në Ballkan në dëm të Shqiptarve!

Skender Jashari i burgosur politik nga EULEX, për rastet e sulmeve kundër policisë dhe xhandarmërisë së Serbisë në Dobrosin

Read More...

Flamuri nuk është levere që ngrihet vend e pa vend

Nga Arben Llalla Si përherë Panajot Barka qëndron pas dere tek zyra e informacionit dhe propagandës së Greqisë, duke

Read More...

‘Tash fëmijët lindin me fakultet’

Kimete Berisha Çikat (përditë) rrehen mes veti në shkollë sherri instagramit. Pse ti m’u po më bën komente negative…kam

Read More...

Shqiptarët e edukuar për dhunë: “A e di ti se kush jam unë?!”

Shkruan: Azem Osmani Ne gabohemi rëndë kur popullin tonë mundohemi ta cilësojmë si popull paqësor e durimtar. Gjithmonë rrëfehemi

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com