Category: op/ed

Tiranë – Washington është rruga e vetme e jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar

Nga, Tahir Veliu Gjeografikisht, trojet shqiptare janë zemra e Europës kurse kombi shqiptar është djepi i civilizimit të lashtë

Read More...

Franca, Haradinaj dhe Facebook-sat folkloristë

Nga Azem Parllaku Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj u ndalua nga autoritet franceze si pasojë e një urdhërarresti ndërkombëtar.

Read More...

Çka është gjithë ky tërbim kundër UÇK-së

Shemsedin Preteni U arrestua Ramush Hajradinaj! Komente, analiza, vlerësime, keqardhje , po qe besa disa edhe po i gëzohen

Read More...

Efekti i futjes së 400 terroristëve në Kosovë

Shkelzen Marevci Luftërat të cilat kanë nisur, janë zhvilluar dhe janë duke u zhvilluar edhe aktualisht në Irak dhe

Read More...

Arrestimi i Ramushit, serbët dhe Gjykata Speciale

Nga Ben Andoni Ramush Haradinaj është arrestuar pak orë më parë, fill sapo ka shkelur në aeroportin e Bazel-Mulhouse.

Read More...

Pse të mos i shkruajm OKB-së, për diskriminim në Luginë të Preshevës !?

Aqë shumë ka diskriminim Medvegja, Bujanoci dhe Presheva sa që nuk mjafton vetëm Prishtina, Tirana, e Beogradi  me trajtimin

Read More...

1milion dollarë për një natë!

Shemsedin Preteni Ju kujtohet filmi “Indecent Proposal” ku një pasanik i ofron Demi Moore  1 milionë dollarë për ta

Read More...

Për MIG-ët rusë dhe mitet e Serbisë

Nemanja Stjepanoviq Arrijnë aeroplanët nga Rusia, e se sa do të kushtojnë këtë askush ende s’e di, ndërsa kryeministri

Read More...

Viti 2017, largimi i premtuar i Amerikës nga Ballkani dhe fati i shqiptarëve

Ruben Avxhiu Historinë e shqiptarëve mund ta ndash në epoka të ndryshme. Disa prej tyre mund të përkojnë me

Read More...

Porosi drejtuar të gjithë shqiptarëve për vitin 2017 e më pastaj

,,Rreth flamurit të përbashkuar, Me një dëshirë e një qëllim…” Nga, Prof. Dr. Abdulla Mehmeti Ta ruajmë gjuhën tonë,

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com