Category: op/ed

Si fillon biseda te ne ?!

Idriz M.Ismajli Më ka rastis që te vizitoj vende te ndryshme. Jam përpjek që të marrë diç të mirë

Read More...

Statusi politik i Luginës së Preshevës

Lugina e Preshevës, territor etnik  Shqipëtar,  që në  lashtësi, e deri sot. Fatin e  saj, sot, mund ta  kenë 

Read More...

Doli në dritë romani “DOSJA B” i autorit Jusuf Buxhovi

Vitrinat e bibliotekave dhe librarive shqiptare u pasuruan me një libër të ri, i cili sapo ka dal nga

Read More...

Dita e flamurit dhe ndjenja e përgjegjësisë historike

Shkruan: Xhelal Zejneli Ashtu si në vitet paraprake, edhe sivjet Dita e Flamurit u shënua në të gjitha trojet

Read More...

Kush e çliroi Kosovën?

Rifat Buzuku Kohët e fundit janë shtuar debatet ndërmjet analistëve politik rreth faktit se kush e çliroi Kosovën. Disa

Read More...

E bajshi me shendet patriotë me bateri false

Drenusha Zajmi – Hoxha Mbreme rreth ores 22-23h, derisa po nguteshim drejt vetures nga i ftohti i madh dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com