Category: op/ed

Stani i tradhtisë kombëtare këtë bulmet ka

Eshref Ymeri Ndoqa në internet deklaratat shoviniste të eurodeputetes qipriote Eleni Theocharous, e cila kishte ardhur në Tiranë posaçërisht

Read More...

Njihuni me shqiptarin më të fortë në botë të shekullit e 19-të

Sipas të dhënave dhe dokumenteve që gjenden në arkivat e Stambollit, njeriu më i fortë në botë ka qenë

Read More...

‘Sa mirë e kishim kur e kishim keq’

Kimete Berisha Nuk është turp të vonohesh dhe të mbërrish me vonesë nëpër takime, por turp është t’ua mbulosh

Read More...

Serbia nuk është “mike” e shqiptarëve, as e Shqipërisë Etnike!

Prof.Dr.Mehdi Hyseni Duke “rrasur” pleskavica dhe duke pirë “shlivovicë” të Shumadisë, nuk zgjidhet problemi kolonial me Serbinë! This   an undeniable

Read More...

Si fillon biseda te ne ?!

Idriz M.Ismajli Më ka rastis që te vizitoj vende te ndryshme. Jam përpjek që të marrë diç të mirë

Read More...

Statusi politik i Luginës së Preshevës

Lugina e Preshevës, territor etnik  Shqipëtar,  që në  lashtësi, e deri sot. Fatin e  saj, sot, mund ta  kenë 

Read More...

Doli në dritë romani “DOSJA B” i autorit Jusuf Buxhovi

Vitrinat e bibliotekave dhe librarive shqiptare u pasuruan me një libër të ri, i cili sapo ka dal nga

Read More...

Dita e flamurit dhe ndjenja e përgjegjësisë historike

Shkruan: Xhelal Zejneli Ashtu si në vitet paraprake, edhe sivjet Dita e Flamurit u shënua në të gjitha trojet

Read More...

Kush e çliroi Kosovën?

Rifat Buzuku Kohët e fundit janë shtuar debatet ndërmjet analistëve politik rreth faktit se kush e çliroi Kosovën. Disa

Read More...

E bajshi me shendet patriotë me bateri false

Drenusha Zajmi – Hoxha Mbreme rreth ores 22-23h, derisa po nguteshim drejt vetures nga i ftohti i madh dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com