Category: Shendeti

Vaj Ulliri me Hudhra, Kura Që Duhet Ta Keni Në Shtëpi

Hudhra është përdorur prej shekujsh kundër shumë sëmundjeve. Ajo shërben si një antioksidant dhe një shtysë e rëndësishme për 

Read More...

Flet shkenca. Çfarë i shkatërron në të vërtet dhëmbët tuaj (Video)

Konsumimi i pijeve acidike si çaji i frutave dhe uji i aromatizuar mund t’ju shkatërrojë dhëmbët dhe të dëmtojë

Read More...

Ja çfarë duhet të dini për sheqerin para se ta konsumoni

Kemi dëgjuar se sheqeri është shkaktar i obezitetit dhe sëmundjeve të zemrës. Sigurisht që nuk duhet tepruar me konsumin

Read More...

Çaji Me Xhenxhefil Dhe Limon – Përse Duhet Ta Pini Çdo Ditë

Në këtë kohë të rrezikshme virozash këshillat për kujdes nuk janë kurrë të mjaftueshme. Kujdesi për shëndetin në rast

Read More...

Kafe, shumë përfitime në një filxhan

Kafja jo vetëm që është një kënaqësi me aromën e saj intensive, por ka një sërë përfitimesh. Një nga

Read More...

Bukë Me Vezë – Shija Unike E Një Mëngjesi Të Shëndetshëm

Bukët me vezë janë tradita më e njohur e kuzhinës shqiptare, sidomos mëngjeseve kur nënat shpejtonin përherë t’i përgatisnin

Read More...

Përse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar, cilat janë efektet çudibërëse të metodës së preferuar të VIP-ave

Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila prej nesh është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë

Read More...

Përfitimet mbresëlënëse të lëkurës së limonit

Ju ndoshta nuk e dini por nuk është vetëm lëngu i limonit efektiv. Lëkura e tij mund t’ju japë

Read More...

Gjithmonë të Uritur? Mësoni Diçka Me Rëndësi Për Shëndetin

Pse jam gjithmonë i uritur? Të shijshme në fillim, pijet me sheqer dhe ëmbëlsirat nuk japin energji të qëndrueshme,

Read More...

Sallata më e mirë e mbrëmjes që rregullon kolesterolin dhe ul presionin e lartë të gjakut!

Mos-aktiviteti fizik, dieta e dobët dhe stresi janë një nga faktorët më të zakonshëm që rrisin rrezikun e zhvillimit

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com