Category: Shendeti

Në QKUK dhe 7 Spitalet e përgjithshme u kryen 23 261 lindje

Në  Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në 7 spitalet e përgjithshme të Kosovës, nën

Read More...

Alarmante: Leukemia çdo vit merr jetën e 45 fëmijëve

Rreth 45 fëmijë vdesin në Klinikën e Pediatrisë në QKUK. Ky numër më së shumti shkaktohet nga sëmundja e

Read More...

Ushqimet që duhet t’i shmangni menjëherë

Shumë njerëz mendojnë që ushqehen shëndetshëm thjesht se konsumojnë një numër të caktuar të kalorive në ditë. Por e

Read More...

Vendosni 10 gozhdë në mollë dhe shëroni veten nga kjo sëmundje

Megjithëse shkaktarët e anemisë ndryshojnë nga mosha në moshë përsëri shkaqet më të shpeshta të saj janë mungesa e

Read More...

Ushqimet më të mira për muajin shkurt

Disa nga ushqimet më të mira për muajin shkurt Ne duhet të pranojmë se paraardhësit tanë kanë jetuar në

Read More...

Xhenxhefili, bima magjike që kuron qelizat kancerogjene dhe ndihmon për të rënë në peshë

Xhenxhefili, me aromën e tij të fortë të erëzës, e ka vendin e vet në kuzhinë indiane. Ai mund

Read More...

Ja sa gota qumësht duhet të pini në ditë

Një studim i ri nga shkencëtarët suedezë ka rezultuar me rezultate shqetësuese dhe ka hedhur poshtë teoritë e mëparshme

Read More...

Receta me banane, ilaçi i ri kundër pagjumësisë (Video)

Ka kohë që vuani nga pagjumësia dhe nuk gjeni dot shpëtim! Por receta e më poshtme e cila është

Read More...

Hapet për publik ekspozita #ecokosovo

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Vullnetarët e Kombeve të Bashkuara (UNV), në bashkëpunim me Organizatën

Read More...

Pse fibrat janë shumë të rëndësishme për shëndetin tonë?

Fibrat duhet të jenë pjesë përbërëse e dietës së secilit prej nesh. Jo vetëm që ato na ndihmojnë në

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com