Category: Shendeti

100 operacione të ndërlikuara u kryen gjatë javës së shëndetësisë turko kosovare

Dhjetëra qytetarë me probleme të ndryshme shëndetësore kanë përfituar qe të marrin shërbime brenda shtetit përmes ekipeve të mjekëve

Read More...

Qytetarët shpenzojnë 150 milionë euro në vit për shërim jashtë Kosovës

Qytetarët e Kosovës shpenzojnë rreth 150 milionë euro në vit për trajtime mjekësore jashtë vendit. Këto shifra i ka

Read More...

Mos i bëni këto 7 gjëra menjëherë pas buke

Mos ecni: Ecja pengon në tretjen e ushqimeve. Mos flini: Gjithashtu gjumi pengon në tretjen e ushqimeve. Mos bëni

Read More...

OJQ “Shpirtrat e Buzëqeshur”, një organizatë me shumë vlera

Portali lajmiexpress.net, mëson se Organizata Joqeveritare “Shpirtat e buzëqeshur”,  ka një mision tejet fisnik human dhe njerëzorë për shërimin

Read More...

Rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Kafeja përveç se është e shëndetshme, mund të ndikojë edhe negativisht nëse konsumohet në këto raste Studime të ndryshme kanë

Read More...

Për një jetë më të gjatë, hani “10 fruta dhe perime në ditë”

Ushqyerja me fruta dhe perime – 10 racione në ditë – rrit jetëgjatësinë, thonë shkencëtarët. Studimi, i kryer nga

Read More...

Perimet që luftojnë gripin

Ushqehuni me këto produkte që të qëndroni larg barnave farmaceutike Hudhra – Megjithëse aroma e saj mund të mos

Read More...

Si t’i thoni lamtumirë katër sëmundjeve vetëm me një përbërës

Problemet me prostatën, diabetin, gastritin apo kolesterolin janë shumë shqetësuese për një pjesë të madhe njerëzish. Shpesh trajtimet për

Read More...

7 veti që e bëjnë hudhrën një antibiotik të fuqishëm natyror

Pavarësisht erës së pakëndshme dhe shije së fortë hudhra është një antibiotik i fortë natyror. Ajo përdoret në kuzhinë

Read More...

Për herë të parë në Kosovë, operohet në QKUK foshnja 5 muajsh

Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi ka mundësuar operimin e 74 personave, përfshirë edhe një foshnje 5 muajsh. Foshnja u operua

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com