Category: Shendeti

Nesër reinagurohet spitali në Vushtrri

Nesër në Vushtrri , përurohet spitali komplet I renovuar Sheikh Zayed,i cili tash e tutje do të ofrojë shërbime

Read More...

Ja si ta mbroni familjen tuaj nga gripi

Gjatë stinës së dimrit në qarkullim kemi dhe shumë viroza të cilat janë kryesisht të rrugëve të sipërme respiratore

Read More...

Mrekullitë shëndetësore të spinaqit, ja pse duhet të hani më shpesh

Spinaqi është i pasur me minerale, dhe ka një varg përfitimesh shëndetësore nga konsumi i tij. Përmirson shikimin; parandalon

Read More...

DILEMË E PËRHERSHME! A është më mirë të pimë ujë të ftohtë apo të ngrohtë! Përgjigjja është…

A është me rëndësi se a e pimë ujin të ngrohtë apo të ftohtë? Mjekësia tradicionale si p.sh. ajo

Read More...

Lëngu që pastron mëlçinë e eleminon dhjamin

Pastrimi i mëlçisë është një nga gjërat më të rëndëisshme që duhet t’I bëni trupit, herë pas here. Nëse

Read More...

Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se kjo bimë ndihmon në kurimin e kancerit

Pa kurrfarë të drejte është harruar kjo bimë, sepse konsiderohet si rrënjë, ndërsa që ka veti të shumta shëruese,

Read More...

DJATHI I GOMARICËS MË I SHTRENJTI NË BOTË

Qumështi i gomaricës është një nga më të dobishmit në botë, por deri më tani nuk kishim dëgjuar për

Read More...

Pastroni dhëmbët dhe erën e keqe vetëm me 1 përbërës

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjena e gojës. Por edhe në rastet kur pastrimi bëhet

Read More...

Po të hidhni këtë përbërës në kafen tuaj dhe largoni dhjamin

Këto janë tre lëndë, që përmirësojnë shëndetin: -Pluhur kanelle -Vaj Kokosi, -Mjaltë Janë këta tre përbërës që ju duhen

Read More...

I hiqet tumori gjigant që ia kishte përfshirë tërë fytyrën: Lufta pesëvjeçare për fytyrë normale! (Foto, +16)

Mike Koech nga Kenia, i është nënshtruar disa operacioneve, për t’ia hequr tumorin që i kishte përfshirë tërë fytyrën.

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com