Category: Shendeti

Çaji kamomil kuron shumëçka por ndihmon shumë edhe tretjen

Një filxhan çaj me kamomil për një ditë më relaksuese Kamomili është çaj të cilin e përdorim gjithmonë kur

Read More...

Tri sporte ju sigurojnë vite shtesë në jetën tuaj! Ja cilat janë ato…

Të gjithë e dimë se ushtrimet fizike na ndihmojnë të jetojmë më gjatë duke i zvogëluar rreziqet e sëmundjeve

Read More...

Sa orë gjumë duhet të bëni? Kjo varet nga mosha juaj….

Kushdo ka nevojë për gjumë, kjo është një pjesë e rëndësishme e shëndetit tonë. Sa më shumë që të

Read More...

Rrini 3 ditë pa ngrënë bukë, do të mahniteni çka i ndodh trupit tuaj

Shkollat kryesore të nutricionistëve kanë kritikuar si të pashëndetshme dietat që këshillojnë ndalimin e ushqimit për orë, e në

Read More...

Frutat e thata, ilaçi më i mirë për zemrën dhe për jetëgjatësinë

Një grusht me fruta të thata mund të ulin rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës dhe kancerit. Konsumimi

Read More...

Çfarë duhet të bëni para orës 9 në mëngjes

Kur zgjoheni në mëngjes, ju filloni të mendoni se si do të shkojë dita juaj sot. Fillimisht, duhet të

Read More...

Dardhat, “dhurata e Zotit” për shëndetin

Dardhat janë ushqim ideal i vjeshtës, i cili për shumë arsye duhet të konsumohet sa më shpesh. Pse pikërisht

Read More...

Hiqni kilogramët me shpejtësi të pabesueshme: Dieta me limon që përdoret nga Beyonce

Kjo është një dietë që është përdorur edhe nga Beyonce pasi ajo lindi fëmijën. Këngëtarja e famshme me këtë

Read More...

Humb jetën 17-vjeçarja, por organet e saj shpëtojnë shtatë të tjerë

Carola Iacchini nuk ia ka dalë dot, por i ofroi shpresën dhe jetën shtatë personave të tjerë. Kjo është

Read More...

Niseni ditën më një lugë mjaltë, rezultate mahnitëse

Mjalti është ushqimi antibiotik më i shëndetshme që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja dhe përveçse është shumë i

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com