Category: Shendeti

Mënyrat se si gjumi e ndihmon shëndetin tuaj

Nëse kërkoni motivim për të filluar të flini më mirë, këtu janë gjashtë mënyra interesante që tregojnë se si gjumi e

Read More...

Sa më i/e zgjuar të jesh, aq më e vështirë të duket jeta…

Dikur e pyetën Ajnshtajnin se cili mendonte që ishte dallimi midis inteligjencës dhe injorancës. Ai tha: “Ndryshimi midis inteligjencës

Read More...

Studim: Konsumimi i një vezë në ditë mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Veza është një prej ushqimeve më të shëndetshme dhe gjithashtu e pasur me proteina, vitamina dhe acidet yndyrore. Por

Read More...

Zakonet e përditshmërisë që ju shkaktojnë stres pa e kuptuar

Shpesh ju rrëmben rutina e ditës dhe nuk e kuptoni që shumë prej zakoneve të përditshmërisë janë ato që

Read More...

Soda E Bukës Largon 96% Të Pesticideve Toksike Nga Frutat Dhe Perimet

Në ditët e sotme, shqetësimi për sasinë e pesticideve të përdorur në frutat dhe perimet që konsumojmë çdo ditë

Read More...

Kamomili, si dhe kur ta perdorim

Kamomili është përdorur si ilaç tradicional për mijëra vjet për të qetësuar ankthin dhe për të qetësuar dhimbjet e barkut. Ai është

Read More...

Ju prezantojmë 5 produktet që ju japin më shumë energji se kafeja

Njerëzit e preferojnë tej mase kafenë për sa i përket shijes së këndshme, por edhe prej mënyrës se si

Read More...

Mjekët i dhanë vetëm dy javë jetë, por 37 vjeçarja sfidoi vdekjen dhe …

Një grua, e cila po lufton kancerin, thotë se fiksimi pas ushqimit i ka dhënë avantazh në betejën e

Read More...

Të ngrënit në vetmi është shkaktari më i madh i pakënaqësisë

Të ngrënit vetëm është një nga shkaqet më të mëdha të pakënaqësisë, sipas një hulumtimi i ri. Si pjesë

Read More...

Nga mbrojtja e zemrës deri tek rënia në peshë, ja përse duhet të hani kos çdo ditë

Një tas kos a mund të zhbëjë efektet e dëmshme të ushqimeve të larta në yndyra? Këtë sugjeron një

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com